arçelik 4042 t plus derindondurucu buzdolabı

arda_31

Üye
arkadaşlar yukarıda modelini verdiğim buzdolabı termostat arızalıydı 3 uç var siyah mor kahverengi siyah uc 4de kahverengi uç 6da mor ucda 3 de dolab dinlenmeye geçiyor fakat alt katta karlama fazla oluyor eski söktüğüm termostatta uçlar şu şekildeydi 4 siyah kahverengi 3 de morda 6 daydı o şekilde taktığımda termostatı dolab termostatı 0 kapalı konumundaykende çalışıyor uçlar nasıl olmalı

termostatı söküldüğünde ben yoktum anlattıklarına göre anlatıyorum ustacım ben üstüne arçelik derin dondurucu termostatı taktım...

4 siyah , 6 kahverengi , 3 kırmızı olması gerekiyor. eski termostat danfoss ise onlarda uçları farklılık gösteriyor. dediğim gibi bağlayın sorun kalmayacaktır

ewt usta öyle bağlamıştım ama ilk takılan ranco vt9 du arçelik derin dondurucu termostatı atınca müşteriden ses çıkmadı galiba oldu sağolasın :D

Ustalarım Ben ikinci el Arçelik 4042 T buzdolabı aldım. makine sürekli çalışıyor hiç durmuyor. Alt tarafa ne konursa donduruyor. En düşük ayarında bile çok fazla donduruyor. bi de alt tarafın karşı kısmı çok aşırı karlanıyor. Ustaya göstersem tamir olur mu yoksa atıp yenisini almak daha mı mantıklı?

TERMOSTAT ARIZALI DEĞİŞTİRİNİZ.30-35TL ARASI FİYATI VAR.

Cevabınız için teşekkür ederim. Kendim değiştiremem de mi usta çağırmam gerekir?

Eliniz yatkınsa kendiniz değiştirebilirsiniz. Ustalarım bu yönlendirmelere çok kızıyorlar ama, siz değiştirmeden önce yine de, tornavidanın sapıyla orta sert bir darbe ile termostata şoklama yapın :) O anda motor devreden çıkar ve dolap dinlenmeye geçerse, bırakın kalsın. Bi değişiklik olmazsa, değiştirmeniz gerekir. Forum içinde termostatın nasıl değiştirileceğini aratın, bulamazsanız megep dökümanlarında buzdolabı konusunda termostatın demontajı anlatılıyor. Ordan bakabilirsiniz.

Çok Teşekkür ederim, çok sağolasın :) deneyecem :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri