Arçelik 3650 ve 4450 ft kart sorunu...

merhaba iyi çalışmalar diliyorum ben sizin dediğiniz şekli ile denedim ancak işe yaramadı bir yanık kokusu var ama yanık görsel bir durum mevcut değil yardımlarınızı bekliyorum

kartın besleme devresinde , besleme entegresinde problem var incelenmesi gerekiyor

4450 fd makinam sıkmaya geldiğinde duruyor ve program ilerlemiyor, mecburen içindeki suyuda alttaki boşaltma kapağından boşaltıyoruz, resetledik fark yok, ne yapmalıyım, servis geldi 225tl ye kartı değiştirmemiz lazım ama garanti yok diyor, acil yardım...

sizin anlaşılan pompa devresinde sorun var makina içine su doldurup sıkma programında makinayı çalıştırın pompanın çalışıp suyu boşaltması lazım pompaya elektrik gelip suyu boşaltmıyor ise pompanız,pompaya elektrik gelmiyor ise kartınız arızalı. kartınızı uygun bir fiyata tamirde edebilirim.0536 462 18 59 telefonumu arasan kartın tamiri konusunda yardımcı olurum.

kartlar üzerinde trafo yanında D21 diyodunun bir bacağını kesin makine sorunsuz çalışacaktır.
gecen sene arızalanmıstı burdan baktım ve d21 diyotun bir bacağını kestim 1 senedir sorunsuz calışıyor üye olmadığım içim yeni yazıyorum Allah razı olsun çok teşekkürler usta

Merhabalar konuyu hortlatacam ama kusura bakmayın. Benim 4450 fd arçelik çamaşır makinem daha önce 2 saat 15 dakikalık programı 5 saat veya bazen 6 saat te yıkıyordu makineye bugün bir reset atayım dedim resetledim ama artık sadece kapak düğmesinin ışığı yanıyor başka da bir işlem yapmıyor hiç bir tuş çalışmıyor. Dediğiniz gibi d21 diyotunu kesmedim ama direk yerinden söktüm gene bir değişiklik yok sizce kartı mı değiştirmeliyim.

Benimde calisirken durmus makinem ve sadece acma kapama isigi yaniyor diger paneller yanmiyor ustunu sokdum ben D21 hangisi bulamadim resimle yardimci olurmusunuz

kartlar üzerinde trafo yanında D21 diyodunun bir bacağını kesin makine sorunsuz çalışacaktır.
Benim Arçelik 4550 FT çamaşır makinemde de aynı sorun vardı. D21 diyodunun bacağını kesince sorun düzeldi. Yenisiyle değiştirdim şimdilik sorunsuz çalışıyor. Allah razı olsun ustam........

Arkadaşlar benimde arcelik 3650 sj makinam program çalışırken donma yapıyor sayaç duruyor su alma boşalmada sorun yok restte denedim düzelmedi.yardimci olabilirmisiniz

Aynı sorun bende de vardı. Anakart üzerinde D021 yazan siyah diyodun bir bacağını kestim. Makine eski haline döndü. Denemekten korkmayın. Kesin çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri