Arçelik 3650 fd kart tny254p yardım

Ustalar selamlar; arçelik 3650 fd çamaşır makinamın amortisörlerini değiştim tabi sağa sola yatırdım makineyi işim bitti ve fişi taktım cızırtı ile ışıklar gitti şimdi sade kilit ışığı yanıyor kartı çıkardığımda kartın ıslanmış olduğunu gördüm ve kattaki tny254p nolu parçanın 5 nolu bacağının eridiğini gördüm şimdi pu parçayı nereden bulabilirim ve acaba başka biyer zarar görmüşüdür ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
20160312_193746.jpg

Peki üstündeki tüm numaralar tutmalımı tny254p tutsa yeterli mi internet siparişi için örnek bi site söylerseniz sevinirim..

Yanındaki diyotta da su değmiş görünüyor başka elemanlarda arızalanmış olabilir, kart tamircileri bazı tv ciler yapabilir bluemavi dirençnet vb.

tny254p nolu parça değişti sorun çözüldü.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...

kart üzerindeki herhangi bir entegrede sıkıntı varsa, googledan entegrenin üzerindeki yazıları aratıp o entegrenin veya kompanentin "datasheet"lerini buluyoruz. O bilgilerde entegrelerin muadilleri yani yerine kullanabileceğiniz entegre kodlarıda yazıyor. Tek yapmanız gereken eğer, aynısından bulamadıysanız, muadilleri ile bacak "pin" yerlerini karşılaştırıyorsunuz. Ona göre değiştiriyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri