arçelik 3650 çamaşır makinası

teknik22

Üye
salamünalüyküm ustalarım benim sorunum arcelik 3650 camışır makinemle ilgili sorun şöyle makinem 30 derecede suyu çok fazla ıstıyo ve çamaşırları kırıştırıyo (çalışırken ön kapağı elledim çok sıcaktı)birde 60 derecede makina calışmıyor program tuşu ilerlemiyo ancak kendim ilerletirsem oluyo sorun termostatta mı bilemiyorum yardımlarınız için şimdiden tşkrler

3650m bu cihazlar problemli sanırım benimkide arıza yaptı deterjan koyma yerinden sıcak su gelmiş nerdeyse eritmiş plastikleri motorda kömürlerde bitik galiba kıvılcım çıkıyor servis geldi bugün motorla rezistansı arızalı yedek parça sipariş verdik tekrar bakıcaklar

bu cihazlar problemli diye birşey yok. çalışan her cihazın problem çıkarması olası.. Ayrıca motor değişimine de gerek yok Motor kömürleri değiştirildiği takdirde motorunuz saat gibi çalışır. Ancak yetkili servis , Parça üzerinde tamirat yapmaya yetkili değiller.

Merhaba teknik 22 arkadaşım.Senin problemin termostatında.Tespitin doğru.Termostat ayarladığın ısı dercesini gördükten sonra beyine yürü komutunu verir ve beyin ilerler.Sen termostatını değiştir problemin ortadan kalkacak.Hadi kolay gelsin.

eyvallah ustalarım yardımlarınız için tşkr....
termostatdı değiştirince bilgi verecem ... saolunn..

bugün servis geldi potansiyometre ve motoru değiştirdi şimdilik sorun yok gibi yalnız motor çalışıyor tahminim kömürleri bitmiş o taraflardan kıvılcım atıyodu onu bakımdan geçirip tekrar kulanılabilir hale getirmeyi düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri