Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sallanma Sorunu

iç yapısıyla ilğili resimleriniz varsa sevinirim makina servisin gelemiyeceği bir yerde kendi imkanlarımla yapmaya çalışacağım.

Dün makinanın arka kapagını açtım ve inceledim amortisörler Patlak gibi geldi bir tanesinden yağ akmış belli ediyor saten bana çok laçka gibi geldiler ikinci olarakta kazanı sallamadan tamburu yukarı aşşağıya sallıyorum sallanıyor peki rulmanları değiştirmek için kazanı kople sokeceğiz dimi çünkü kazanın vidaları ön tarafta komple dışarı çıkarmakmı gerekiyor. Yoksa daha basit bir yolu varmı

Son düzenleme:
Dün makinanın arka kapagını açtım ve inceledim amortisörler batlak gibi geldi bir tanesinden yağ akmış belli ediyor saten bana çok laçka gibi geldiler ikinci olarakta kazanı sallamadan tamburu yukarı aşşağıya sallıyorum sallanıyor peki rulmanları değiştirmek için kazanı kople sokeceğiz dimi çünkü kazanın vidaları ön tarafta komple dışarı çıkarmakmı gerekiyor. Yoksa daha basit bir yolu varmı.birde istanbuldan alıncak parçalar nerden temin ettirebilirim

çıkarırsan daha rahat yaparsın..

önce öne doğru yatırıp makinanın motor kayış ve kasnağını sök..ısıtıcı kablolarını çıkar..ama resimlerini çekerek yap sonra karıştırma..

sonra üst kapağı çıkaıp taş ağırlığı sök..

ön paneli sök.karta dikkat et..ıslatma..soketlerine dikkat et..deterjan kutusunu sök.

arkaya yatır ön kapak lastiğinin çemberini çıkar,lastiği ön panelden ayır..

kapı kilidini sök..

en alttaki tekmeliği çıkar..

ön kapak sacını çıkar..
öndeki taş ağırlığı sök..

amortisörleri sök..

kazan hortum bağlantılarını sök..

makinayı ayağa kaldır yaylardan çıkar kazanı dışarı alıp vidalarını sök..kazan yerindeen çıkar.biyeleri değiştirebiirsin..

aynı işlemi geriye doğru yap..ama resimlerini mutlaka çek..

Teşekkür ederim verdiğin bilğiler için ilk önce malzemeleri tedarik ettirim istanbulda nerden temin Edilir

OKMEYDANINDA KARDEŞİM VAR ORDA OTURUYOR

Malzemeler temin edildi stk 40 62 10 keçe
fag marka rulmanlar en iyisi buymuş öyle diyorlar
amörtisorLER
şimdi sıra makineyi sökmeye geldi sadece

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye