Arçelik 2700 çamaşır makinası sorunu

kazanın alt tarafından çıkan ve su seviye şalterine giren hortumu temizledim yerine takacagım.beynide takacağım. daha sonra hortum takılı değilken tekrar çalıştıracağım. eğerki çalışırsa sorun bu seviye şalterindedir diye sizin söylediklerinize göre işlem yapacağım. ama değilse motorun kömürlerinde ise sorun o zaman bunları benim gibi amatör değiştirebilirmi. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

sıtede motor komuru deyısımı ayrıntılı bı sekılde resımlı olarak verıldı bakın ama deyıstıremem dersenız 13 anahtarla 1 cıvata sokup motoru cıkara bılırsınız onuda bobınajcı deyıstırır sızde yerıne takarsınız kolay gelsın........

sn:alfa romeo dediğiniz gibi beyni yerine tekrar taktıktan sonra pipo yu temizledim. hortum açıktayken sıkma yapıyor fakat yerine taktığımda(seviye şalterine) çalışmıyor.demek oluyorki sizin dediğiniz gibi seviye şalteri arızalı gibi.Arçelik servisi su seviye şalterine 40 tl program beynine 120 tl fiyat verdi. fiyatlar nasıldır fahiş bir durum varmıdır? teşekkürler

su sevıye sartelının hortumu takılı deyılken sıkma yapması ama sız hortumu yerıne taktıktan sonra sıkma yapmaması halen hortum ıcınde veya pipoda halen sorun oldugunu gösterır ....
makina su alırken piponun ıcındekı basınc su sevıye sartelının ıcındekı pilatınlerı ıterek suyun ıstenılen sevıyeye geldıgı zaman durmasını sağlar fakat makına su alırken suuyu keserek yıkamasını yapıpta suyu bosaltmasına ragmen makına sıkma yapmıyorsa su sevıye sıvicı ıcındekı hava azalmadıgından makına hala ıcınde su oldugunu zannederek sıkmayı yapmaz bunun sebebı piponun takılı oldugu hortum ıcındede bır sorun olabılecegını akla getırıyor ..........
platın yapısması olsa hortum takılı deyılken makına sıkmasını yapmazdı ama yapıyor .........

eyer susevıye anahtarının arızalı oldugunu dusunuyorsanız parca satan bı yerden 10 tl ye bula bılırsınız sıze tavsıyem su sevıye anahtarını sokmek ıstersenız her kablonun takılı oldugu soket yanında numara yazar soktugunuz kabloyu hangı soketten soktugunuzu not edersenız kablo karısıklıgından kurtulursunuz kolay gelsın............

herkese çok teşekkür ederim ama sorun bunlardan kaynaklanmıyormuş. beyni sökerken kabloları karıştırmayayım diye tam 1 saat te yazdım renk kodlarına göre sıra sıra. ama ne seviye şalteri nede beyin nede pipo ve hortumdaymış sorun. hepsini kontrol ettim tamirciden şalter alıp onuda denedim bağlayarak. ama yine hortumu takınca çalışmadı çıkarınca çalıştı. aklıma bir anda geldi aşağıdaki süzgeci sökmek. içinde benden başka herşey varmış temizlenince benim seviye şalteri ile çalıştırdım çalıştı.

su sevıye sartelının hortumu takılı deyılken sıkma yapması ama sız hortumu yerıne taktıktan sonra sıkma yapmaması halen hortum ıcınde veya pipoda halen sorun oldugunu gösterır ....
makina su alırken piponun ıcındekı basınc su sevıye sartelının ıcındekı pilatınlerı ıterek suyun ıstenılen sevıyeye geldıgı zaman durmasını sağlar fakat makına su alırken suuyu keserek yıkamasını yapıpta suyu bosaltmasına ragmen makına sıkma yapmıyorsa su sevıye sıvicı ıcındekı hava azalmadıgından makına hala ıcınde su oldugunu zannederek sıkmayı yapmaz bunun sebebı piponun takılı oldugu hortum ıcındede bır sorun olabılecegını akla getırıyor ..........
platın yapısması olsa hortum takılı deyılken makına sıkmasını yapmazdı ama yapıyor .........

bu yazımda zaten belırtmısım aynı olayı .........

arkadaşlar kolay gelsin
konu eski ama bende buraya yazayım dedim
makina aynı 2700
motor dönmüyor hiçbir konumda
motor komürleri bitikti değiştirdim ama sonuç yok
yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekürler

arcelik full otomatik 2700 şemasi lazım su isitmiyor rezistans sağlam.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri