Arçelik 2700 çamaşır makinası sorunu

atlatma

Üye
makine C programda sıkma yapmıyor. su atma pompası çalışıyor. fakat yıkama başlıyor deterjan alıyor yumuşatıcı alıyor eviriyo çeviriyo fakat sıkma yapmıyor. C ye geldimi hiçbişey yapmıyor sadece su atıyor.Tambur dönmüyor. öylece program bitmesini bekliyor. sıkma yapmıyor. beyni kendim neyi nereden söktüğümü yazarak kabolarını söktüm. fakat F den kırmızı bir kablonun nereden çıktığını göremedim. şimdi bu soruna göre beyin mi arızalıdır başka biryerimi. eğer beyin arızalı ise beyin nekadardır. eğer başka biryerdeyse önerilerinizi bekliyorum.
herkese selamlar
ismail fatih alkan

Makine dönüyormu onu anlamadım motor kayışı atmış olsa gözlemlerdin muhakkak anlaşılan o değil.Birde servo sürücü girişini ölçersen enerji varsa çalış komutu gelmiyordur dolayısı ile beyin değişmeli beyin nasıl tarif edermisin dijitalmi yoksa motorun dönmesi ile sisteme girip çıkan kontaklardan mı ibaret???

2700 yıkayıcısın da su tahliyesi gerçekleşemez ise sıkma aşamasına geçemez.
öncelikle pompa motorunuzu kontrol ediniz.su tahliye edilebiliyor yinede sıkma işlemine geçmiyorsa
1)motor kömürleriniz de bir sorun var
2)su seviye, havadanlık piposu tıkalı .

2700-2800 şemaları eski konularda verilmişti f sırasındaki kırmızı kablonun yerini kolaylıkla bulacaksınız eski konuları biraz araştırınız.

beyin arkasında bir motoru olan eaton ec4304.01 b 01 yazan mekanik tetikleme ile çalışan bir beyin sanıyorum. 2700 de C program sıkma programı. ön yıkamalı ön yıkamasız nerede başlatırsan başlat C ye gelince sıkması gerekirken sıkmıyor. ama tahliye pompası çalışıyor. kumanda düğmeside dönerek çıtır çıtır ses yapıyor ama tabur dönmüyor. program bitincede duruyor. çamaşırlar ıslak kalıyor tabiki.

pekı makınanız sıkma konumundan verdıgınızde dagıtma ıslemını yapıyormu yanı yavas donmesını ?
yavas donup hızlanmıyormu ?

su tahliye motorunun döndüğünü duyuyorum ama hortumu gider içinde olduğundan kontrol etmedim. tekrar çalıştırır onuda kontrol ederim. bu soruna beyin neden olmuyor anladığım kadarıyla. o yüzden söktüğüm gibi takıyorum.su seviye havadanlık piposu dediğiniz beynin olduğu tarafta aşağıdan bir boru gelen üstünde 7 tane kablo girişi bulunan yuvarlak parçamıdır. bu parçanın bir yerimi tıkalıdır. selamlar

makine C programda sıkma yapmıyor. su atma pompası çalışıyor. fakat yıkama başlıyor deterjan alıyor yumuşatıcı alıyor eviriyo çeviriyo fakat sıkma yapmıyor. C ye geldimi hiçbişey yapmıyor sadece su atıyor.Tambur dönmüyor. öylece program bitmesini bekliyor. sıkma yapmıyor. beyni kendim neyi nereden söktüğümü yazarak kabolarını söktüm. fakat F den kırmızı bir kablonun nereden çıktığını göremedim. şimdi bu soruna göre beyin mi arızalıdır başka biryerimi. eğer beyin arızalı ise beyin nekadardır. eğer başka biryerdeyse önerilerinizi bekliyorum.
herkese selamlar
ismail fatih alkan

makınanın su aldıgını ve bosalttıgını yazmıssınız buna ragmen makına sıkmada yavas donmesını dahı yapmıyor sa prosestada gelen hortumu cıkarıp makınayı sıkmada tekrar deneyın eyerkı calısmazsa buyuk ıhtımalle beynın ıcınde platın kırılması vardır beynın deyısmesı gerekır ...........

su seviye havadanlık piposu dediğiniz beynin olduğu tarafta aşağıdan bir boru gelen üstünde 7 tane kablo girişi bulunan yuvarlak parçamıdır. bu parçanın bir yerimi tıkalıdır. selamlar
ince hortumun aşağıda kazan hortumuna monteli kısmı ,deterjan artıkları ve kireç ile dolabiliyor bu plastik parçayı temizleyin ince hortumla beraber . hava rahatlıkla geçebilsin.
yedi soketli dediginiz malzeme su seviye şalteridir .hadanlık açık ve yine de sıkmaya geçmiyorsa(beyin bağlantılarıında bir terslik yoksa )su seviye şalterinizde bozulmuş olabilir.

makinanız 12-15 senelik bir makina motor kömürleri değişeçek çalışmazise hız modülü(kart) değişecek.beyin kablolarını yanlış takmadıysan makina çalışması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri