Arçelik 2200 Çamaşır Makinesi Motor Bağlantısı

guronline

Üye
Arkadaşlar,
2200 makinem var. Program yandı ve yenisi yok, tamirli beyinlere de 60 lira istiyorlar ve 3 ay garanti veriliyor. Ben bu ise bu kadar masraf etmek istemiyorum, çünkü köyde kullanıyoruz makineyi...
Benim esas sorum şu, makinenin onundeki 5 tusa ayrı ayrı modlar atayip sistemi düz anahtarlama ile calistirmak istiyorum.
Takıldığım nokta ise yıkama ve sıkma motoru bağlantısı. Sokette 6 adet kablo var. Bunlardan bir tanesi toprak ucu. Diğer 5 tanesini nasıl baglayacagimi kondansator bağlantısı ile izah edebilir misiniz?
Çok uzattım farkındayım ama olayın iyice anlaşılması icin...
Özetle 2200 motorunun bağlantı şeması nasıl olmalıdır...
Teşekkür ederim...

2200 tamirli program cıhazına 3 ay garanti veriliyorsa ,garantisi bitince işi bitecek anlamına kesinlikle gelmez.beyinlerin tamirini yapanlar işini çok iyi bilen kişilerdir.önüne gelen bu işi yapamaz.makinenizi şimdiye kadar kullandığınız gibi kullanabilmeniz için arızalı olan beyini tamirlisiyle değiştirmenizi tavsiye ederim.düşündüğünüz şekilde makineyi çaliştırıp kullanamazsınız.kullandığınız 2200 makinesi 15-18 senelik bir makine ve 60 tl bırakın daha fazlasınıda verseniz bence değer.kolaygelsin kardeş...

arkadaşım bir hurdacıya gidip 20 30 tl ye alabilirsin beyni böyle şeylerle hiç ugraşmana deymez...

Ustalarım, bulunduğum köyde ne bir hurdaci var ne de düzgün bir malzemeci. Koydeyim şu anda bu yüzden bu makineyi direkt bağlayıp pgssiz kullanmak zorundayim... Biraz yardım rica ediyorum.

Ustalarım, bulunduğum köyde ne bir hurdaci var ne de düzgün bir malzemeci. Koydeyim şu anda bu yüzden bu makineyi direkt bağlayıp pgssiz kullanmak zorundayim... Biraz yardım rica ediyorum.
İşini zorlaştırıyorsun.imkanlarının çok sınırlı olduğunun farkındayım.İki seçeneğin var program cıhazını değiştirmek yada yeni makine satınalmak.

İşini zorlaştırıyorsun.imkanlarının çok sınırlı olduğunun farkındayım.İki seçeneğin var program cıhazını değiştirmek yada yeni makine satınalmak.

Yahu ne zorluğu olacak..10 dakikada diğer bağlantıları yaptım zaten, sadece motor kaldı.. deneme ile de bulurum ama motora zarar vermek istemiyorum.. cevap yazmak icin bu kadar naxlanacaginizi bilsem sormazdim..

kendim deneyerek buldum tesekkur ederim... simdi takir takir calisiyor makinem.

Benim anlayamadığım arkadaşımız nasıl fonksiyon düğmelerini on-off anahtarı kullanarak makineyi çalışır hale getirdi?

Böyle bir durumda yıkama yapmak için makinenin başında beklemek ve sürekli müdahale etmek gerekir.
Bir tuşla ventili açacaksın, bir tuşla motoru, bir tuşla ısıtmayı. 20TL için uğraşılacak iş değil.

o makına cok saglamdır
keske program saatını yenısı ıle degıstırseydın
yıllarca hızmet verırdı aılene

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri