Arçelik 1036sp su sebili soğuk bölümü çalışmıyor!

artser

Üye
Arçelik 1036sp model su sebili sıcak tarafı çok güzel fakat soğuk kısmında tık yok..

motorun altında kart var o kartı kontrol ettim sağlam..motora direk 220 verince çalışıyor..

motor altındaki kartın soğuk kısmına elektirk gelmiyor..soğuk kısmın soketini sıcak kısımda deneyince motor çalışıyor..ama cool yazan yere takınca çalışmıyor..

ekrandaki kartı aynı model başka sebilde denedim çalışıyor..

soketler sağlam..

2 termik var..biri sıcak için biri sağlam diğerini direkledim yine birşey yok..

yardımcı olacaklara teşekkürler..

soğutma düğmesine bastığınızda buz animasyonu yanıp söndüğü anda kart üzerindeki kompresör rolesinin çıt diye çekmesi gerekiyor. çekiyor ise karttan sonrasında problem var. çekmiyor ise kartın sağlamlığından emin iseniz soğuk su tankın altına giren sensör yanlış okuyor olabilir.

soğutma düğmesine bastığınızda buz animasyonu yanıp söndüğü anda kart üzerindeki kompresör rolesinin çıt diye çekmesi gerekiyor. çekiyor ise karttan sonrasında problem var. çekmiyor ise kartın sağlamlığından emin iseniz soğuk su tankın altına giren sensör yanlış okuyor olabilir.
usta ekrandaki karta takılan biri siyah biri kırmızı iki kablo girişi var.

kırmızı olan sıcak suyun altına gidiyor..

siyah olanın ise nereye gittiğini bulamadım..köpüklü kısmın oradan sonrasına ulaşamıyorum..

sensör dediğiniz bu mu acaba?

onun sağlamlığını nasul kontrol edebiliriz..

sensör dediğim parça o. sağlamlığını değiştirerek anlayabilirsiniz.

ucu soğuk su tankının tam ortasından altına yapıştırma.

MYggW1.png

sensör dediğim parça o. sağlamlığını değiştirerek anlayabilirsiniz.

ucu soğuk su tankının tam ortasından altına yapıştırma.

MYggW1.png

evet ustam sorun sensörde çıktı..

aynı üründen elimde vardı..yan yana getirip sadece onun sensör ucunu diğere taktım motor çalıştı..

peki ben bu sensörü yrinden nasıl söküp değiştirebilirim..

birde stok no'sunu biliyorsanız yazarmısınız?

fiyat ortalaması ne kadardır?

9181791002 termokopul olarak geçiyor 2,5 tl civarında. köpükleri biraz ayırmanız gerekiyor. soğuk su tankının tabanına geçme. zor çıkabilir tornavida ucu ile tutan sacı biraz açtırın

9181791002 termokopul olarak geçiyor 2,5 tl civarında. köpükleri biraz ayırmanız gerekiyor. soğuk su tankının tabanına geçme. zor çıkabilir tornavida ucu ile tutan sacı biraz açtırın

açtım ustam..

su tankının ortası somunluymuş..

onu çıkarınca tank çıktı yerinden kolayca çıkardım.. yardımlarınız için sağolun..

hayırlı cumalar..

slm aynı sebilden bizdede var soguk kısmı çalışıyo fakat göz lambası yanmıyo sıcak tarafıda açınca soğuk tarafın göz lambası yanıyo ve sıcak taraf hiç çalışmıyo

Merhaba hocam bunu nerden bulabilirim. Farklı bir sensör taktım fakat buz yapıyor bir süre sonra. Bu modeli nereden temin edebilirim.

yetkili servis harici temin edemezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri