arçelik çamaşır makinasi

omer2769

Üye
herkese meraba
arçelik çamaşır makinası çalışmıyor yani motoru çalışmıyor motor çalışıncaya kadar herşey normal ama sıra motora gelince motor çalışmıyo ben makina nın elektronik program kartına baktım motora sıra geldimi kartın çıkışına elektrik gitmiyor sorun kartta mıdır motordamı eğer motorda ise nasıl anlarım yardım ederseniz sevinirim hepinize kolay gelsin

makinanızın modelini yazarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

( 3340 m , 4120 SJ , 4100 gibi.. )

Büyük olasılıkla 2 ihtimal var. Motor kömürleribiz bitmiş ya da Hızkontrol kartınız arızalıdır. Hız kontrol kartının al kısmındaki 2 soketi çıkarın. Çıkarmış olduğunuz kabloların ikisini kısa devre edip birleştirin ve makineyi çalıştırın. içinde çamaşır olmamasına dikkat edin. Makineyi açar açmaz Maximum devirde çalışabilir. Şayet motorun hızlı döndüğün gördüyseniz büyük olasılıkla modülünüz Arızalıdır. Eğer hiç dönmüyorsa motor kömürleriniz bitmiştir.

Başkabir olasılık daha var. Motor takometresini kart okuyamıyorsa ( motor milinin arkasındaki mıknatıs çatlak olabilir ) Motor makina üzerinde kart ile birlikte dönmez kabloları kısa devre edince dönebilir. kabloları birleştirden sonra motorun çalıştığını gördüyseniz Hız kontrol modülünü değiştirip denemenizi tavsiye ederim

dediğiniz gibi yaptım motor çalışmıyor

Son düzenleme:
Motor kömürleriniz bitmiş durumda

verediğiniz bilgiler teşekkürler :))

mıknatısın kırılması zaten çok az bi ihtimaldir..! ama olmayacak diye de bir kaide yok..!

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri