Apartman aydınlatma tasarruflu lamba sorunu

kahraman 77

Paylaşımcı üye
Methaba arkadaşlar dün akşam mahallemizde elektrikler kesikti apartmanda içeriye girdiğimde 1 lamba kısık şekilde yaniyordu anlam veremedim dikkat ettiğim ampul tasaruflu ampul du birde merdiven aydınlatması fotoselli sistem anlam veremedim böyle bir olayla karşılaşan varmi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Methaba arkadaşlar dün akşam mahallemizde elektrikler kesikti apartmanda içeriye girdiğimde 1 lamba kısık şekilde yaniyordu anlam veremedim dikkat ettiğim ampul tasaruflu ampul du birde merdiven aydınlatması fotoselli sistem anlam veremedim böyle bir olayla karşılaşan varmi

Elektrikler kesikti sadece bir lambada mı bu sorun vardı?

Elektrikler olmadığı halde (apt.jeneratorde yok) sadece bir lamba kısık bir şekilde yaniyor

Bahsettiğiniz ampul,tasarruflu ampul görünümünde emercens ( akülü ) ampul olabilir.

Elektrikler olmadığı halde (apt.jeneratorde yok) sadece bir lamba kısık bir şekilde yaniyor

1. Apartmanın aydınlatmasına giden fazda gerilim düşümü meydana gelmiş lamba bu yüzden kısık şekilde yanmış olabilir.
2. Eğer elektrik kesintisi nötrden kaynaklıysa lambaya nötr yerine toprak bağlanmıştır bu yüzden lamba kısık şekilde yanmış olabilir. Topraklama direnci istenilen düzeyde olsaydı bu şekilde kısık yanmazdı.
Bunlar benim uydurdugum senaryolar. Yanlışım varsa ustalardan özür dilerim.

Bende tam emin değilim ama ilk öncelikle topraklama direncini ölcturmem gerekir

Bende tam emin değilim ama ilk öncelikle topraklama direncini ölcturmem gerekir

1.Elektrik kesinti sebebi ne?
2.Elektrik geldikten sonra ampülün durumu ne oldu? Normale döndü mü?

Kesinti tedastan elektrik geldikten sonra lamba normal çalışma sına devam etti komik bir durum

Kesinti tedastan elektrik geldikten sonra lamba normal çalışma sına devam etti komik bir durum

Benim aklıma gerilim düşümüyle ilgili bir arıza geliyor. Apartmanın ilk girişteki bir lambanın yanması da manidar. Panoya en yakın lamba yanıyor. Yol artıkça gerilim düşeceği için en yakın lambayı yakmaya gücü yetiyor ancak kısık bir şekilde.
Bir de aklıma gelen nötr oksitlenmesi. Çünkü nötr gevşekliği veya oksitlenmesin de de buna benzer ilginç arızalar meydana geliyor.
Tedaştan arıza sebebini öğrenip dönüş yaparsanız memnun oluruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri