Ani su ısıtıcı

ugur1418

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde ani su ısıtıcısı var. Bunu kullanmak istiyorum ancak söktüğüm yerde prize değil ayrı bir hatta arada bir aparat ile bağlıydı ve aradaki aparatın belli yerlerinde özellikle plastik kısımda biraz yanmış ve parçalanıyordu. Şimdi bağlayacağım yerde kullanmakta olduğum diğer su ısıtıcı cihaz ssürekli şalteri attırıyor. Bağlamak istediğim cihazı prize direk bağlarsam sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum . Nasıl bir yol izlemem lazım ana Hattan kablo mu çekmem lazım. Yapılacakları ayrıntılı anlatırsanız sevinirim . Şimdiden teşekkürler

Su ısıtıcısını takınca Sureklı atan sıgortanınız kac amper ?

Ana kofra atıyor kullanırken prize takılı kullanıyorum. Her seferinde gidip aşağıdan kaldırıyorum

aparat dediğin büyük ihtimal sokettir. kabloları bağlamaya yarayan vidalı plastik kaplamalı bir şey.
o olmadan da bağlayabilirsin. o sadece sağlam olmasını sağlar. sigorta attırıyorsa kısa devre vardır. içindeki telin direnci düşmüştür gibi sorunlar vardır. söküp bakmalısın.

7000 w yazıyor resim ekledim. Fazla anlamıyorum kaç amper bilmiyorum. Nerden bakabilirim ona. Direk prize bağlasam sıkıntı çıkarmı bu cihazdada.

Ekli dosyalar

• 20150722_214902.jpg
    20150722_214902.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 20
Uygun kablo vs kullanırsanız prblm olmaz herhalde

buna ayrıyeten kablo cekmek gerek 4 lükkabloyla ve 32 a sigorta takılması gerek

32 amper !!
Sizin o sigorta dediğiniz 16 amperdir büyük ihtimalle !!

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri