Anfi Arızası

Evet hepsini ölçtüm hata yok hepsi çalışması lazım fakat ısı yapıp adaptörü kapatıyor. Sürücü devresinde arıza olabilir diyenler vs oldu bilmiyorum artık ne yapıcağım.

Evet hepsini ölçtüm hata yok hepsi çalışması lazım fakat ısı yapıp adaptörü kapatıyor. Sürücü devresinde arıza olabilir diyenler vs oldu bilmiyorum artık ne yapıcağım.
Cihazında bir arızalı eleman daha var.Onu bulmak sizin bilgi ve çabasına bağlı.Uzaktan yardım maalesef bukadar olabiliyor.Çıkış TR.lerini bir birlerine göre ölçüm değerlerini karşılaştırın.Bir arızalı eleman varki fazla akım çekiyor.Ocihazın çıkışlarında her TR.den en az ikişer tane var.Ölçüm değerlerindeki farklılıktan arızalı malzameyi bulmaya çalışın.Şemasıda olmayınca sağlıklı bir öneride bulunmak zor oluyor.Kolay gelsin.

Sağolasın, tüm çıkış transistörlerini süren küçük transistörler toplamda 4 çeşit. 25tl kargo dahil bir şekilde hepsinden 20şer 50şer alabiliyorum. Fakat cahilliğime verin o bozuk çıkış trlerini süren küçük trlerin hepsinde (5 adet) tüm bacaklarında voltaj var 14ten başlayıp 25e kadar çıkıyor. Acaba çıkış trsi ve dirençler olmadığı için yüksüz halde bu şekilde mi çıkıyor yani direnç gibi? Yük halinde düzelir mi yoksa bozuk olduğu için midir? Aynı devreden sol tarafında da var fakat orada normal voltaj değerleri çıkıyor. Oraya da aynı çıkış trsi bağlı tabiki.
Anfinin modelini söylemeyi unutmuşum SUNNY SJ-B4B86

Moderatör tarafında düzenlendi:
buldum aynı çıkışa bağlı olan d667 transistör kısa devre olmuş en yaygın karşılığı nedir peki?

Tamam sağolun pazartesi 2 anfi hurdası alıcam. Bulurum ordan.

Bu transistörlerin karşılığını neye göre belirliyosunuz npn pnp olması dışında peki?

BD435 çıktı eski teyplerin birinden npn tipi 32v yazıyor anfi 25v ile çalışıyor olabilri mi?

BD435 çıktı eski teyplerin birinden npn tipi 32v yazıyor anfi 25v ile çalışıyor olabilri mi?
Denemek için takabilirsin.Fakat orjinalini veya önceki mesajda verdiğim tam karşılığını bulmaya çalışın.Her ikiTr.de piyasada bulunan malzeme.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri