Android Kontrollü Wifi Röle Kartı

tolga264

Üye
20 Çıkışlı ethernet kartımı wifi röle kartına çevirdim.Wifi seri dönüştürücü kullanarak sizde çok basit şekilde kendi devrenizi yapabilirsiniz.

MCU kullanılmadan esp8266 ile yapılacak kablosuz röle kartlarım.
4 çıkış
2 giriş
1 adet ds18b20 yada dht11
boyut 7*7cm
besleme 12V DC olacak.Gene bu kartta web arayüzünden ve android program aracılığı ile kontrol edilecek.
Şöyle olursa daha kullanışlı olur diye fikri olan varsa dikkate alabilirim.2-3 güne kadar pcb basımı için vaktim var
w1.JPG
w2.JPG

Dokumanları paylaşabilir misiniz?? Yazılımı, android programını ve yazılımını

ınternette esp8266 ve nodemcu diye arama yaparsanız çok fazla kaynak bulabılırsınız.Henuz androıd programını yazmadım.Karttan sonra yazacam ama genel olarak socket programlama olacak

Pcbler elime ulaştı nasip olursa en kısam zamanda bu projede hayata geçecek

Ekli dosyalar

• 20150830_152127.jpg
    20150830_152127.jpg
    163.7 KB · Görüntüleme: 84
Android marketten indirebileceginiz VNC Viewer yazilimi ile ethernet portlu GMTCNT HMI lara baglanabilirsiniz. HMI yi yakininizdaki gibi gorebilir ve kontrol edebilirsiniz. Dogal olarak HMI ya bagli PLC yi de kontrol etmis olursunuz. Merak edenler icin ip numaarasi da verebilirim.

Projeniz ne aşamada acaba tolga 264
Proje şuan deneme aşamasında.Aslında bitti.Kafamdaki çalışma şekli
  1. Karta direk cep telefonundan bağlanıp kontrol etmek
  2. kartı ortamdaki wifi modemle mesh yapıp aynı anda 1den fazla röle kartını kontrol etmek
  3. wifi modem ile mesh yapılmış röle kartlarını uzaktan kontrol etmek
1-2 nolu çalışma şekillerini hallettim android programlarını yazdım. 3.seceneği yazıp tüm hepsini tek programda birleştirmek kaldı

Android marketten indirebileceginiz VNC Viewer yazilimi ile ethernet portlu GMTCNT HMI lara baglanabilirsiniz. HMI yi yakininizdaki gibi gorebilir ve kontrol edebilirsiniz. Dogal olarak HMI ya bagli PLC yi de kontrol etmis olursunuz. Merak edenler icin ip numaarasi da verebilirim.
Android üzerinde modbus TCP üzerinden PLC kontrolü yapabiliyorum.100Tl bir tablet HMI olarak kullanabilirim bu daha ekonomik oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri