Analog çıkışın motor kontrolündeki görevi

Merhaba arkadaşlar bende s7 1200 delta servo motor var.plc de analog çıkış var ama motor kontrolünde ne görev alıyor anlayamadım?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yani pozisyon kontrolüne mi yarıyor
Evet.Şöyle söyliyim mesela 10 bitlik olsun bu 1024 adım yapar siz bunu servo motor için gerekli yazılım ile uyarlayarak moturun açısını dolayısıyla pozisyon kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.
Bunun dışında devir kontrolü de gerçekleştirebilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Teşekkürler peki bir sorum daha var.servo motoru pulse ile sürerken siemens plc de mc power mc home gibi fonksiyon blokları kullanılıyor dahada var bu bloklardan.analog çıkıştada bu fonksiyon bloklarını mı kullanacağız?

Teşekkürler peki bir sorum daha var.servo motoru pulse ile sürerken siemens plc de mc power mc home gibi fonksiyon blokları kullanılıyor dahada var bu bloklardan.analog çıkıştada bu fonksiyon bloklarını mı kullanacağız?
Ben daha önce plc kullanmadım programlamasını da yapmadım onun için bu sorunuza yanıt veremeyeceğim.Forumda bu konuda bilgisi olanlar size yardımcı olur,iyi forumlar kolay gelsin.

Evet.Şöyle söyliyim mesela 10 bitlik olsun bu 1024 adım yapar siz bunu servo motor için gerekli yazılım ile uyarlayarak moturun açısını dolayısıyla pozisyon kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.
Bunun dışında devir kontrolü de gerçekleştirebilir diye düşünüyorum.

Merhabalar electricmhnds, analog çıkış genellikle pozisyon kontorolü için değil hız kontrolu için kullanılır.

Merhaba Abdullah Eraslan, analog çıkışta o blokları kullanamazsın. Harici enkoderden pozisyon geri beslemesi alıp standart PID bloğuyla şansını deneyebilirsin ama garanti veriyorum kolay olmayacak :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri