Anahtarlamalı güç kaynağı

Furkan20

Üye
Merhaba, kolay gelsin. Anahtarlamalı güç kaynağı ile ilgili performans ödevim var, bana bu konuyla ilgili 7-10 sayfa arasında bilgi lazım yardımcı olabilicek var mı ?

arama yapman gereken kelime "SMPS" gerek burdan gerek diğer sitelerde aradğını bulursun kolay gelsin.

Araştırma yaptım fakat tam olarak işime yarıyacak birşey bulamadım :(

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/bilisim/moduller/SMPSguckaynagi.pdf

Switched-mode power supply - Wikipedia, the free encyclopedia

Buck?boost converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Buck converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Boost converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Merhaba.Burada sadece smps olarak da değil,tüm smps çeşitlerini de bu konu içine alacak şekliyle konu (Metin) derlemesi yapmanız gerekir.Yukarıdaki MEGEP dökümanları/SMPS Güç Kaynakları'ndan ve wikipedia'dan (Smps,buck-boost,boost ve buck converter) tercümesi yapılırsa,tümünün çalışma prensip şemalarıyla,çalışma tablolarıyla,diagramlarıyla,çalışma performanslarıyla (Normal güç kaynaklarına göre pek çok avantajları ve çok yüksek verimleri) ve metinleriyle birlikte en az 10-15 sayfa dökümanın da çıkması lazımdır.(Ama önemli bir taktik olarak bu ödevdeki yazılarınızı biraz büyük yazın ki sayfa sayısı da böylece daha fazla artmış olsun.:)) Kolay gelsin.Başarılar.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/bilisim/moduller/SMPSguckaynagi.pdf

Switched-mode power supply - Wikipedia, the free encyclopedia

Buck?boost converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Buck converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Boost converter - Wikipedia, the free encyclopedia

Merhaba.Burada sadece smps olarak da değil,tüm smps çeşitlerini de bu konu içine alacak şekliyle konu (Metin) derlemesi yapmanız gerekir.Yukarıdaki MEGEP dökümanları/SMPS Güç Kaynakları'ndan ve wikipedia'dan (Smps,buck-boost,boost ve buck converter) tercümesi yapılırsa,tümünün çalışma prensip şemalarıyla,çalışma tablolarıyla,diagramlarıyla,çalışma performanslarıyla (Normal güç kaynaklarına göre pek çok avantajları ve çok yüksek verimleri) ve metinleriyle birlikte en az 10-15 sayfa dökümanın da çıkması lazımdır.(Ama önemli bir taktik olarak bu ödevdeki yazılarınızı biraz büyük yazın ki sayfa sayısı da böylece daha fazla artmış olsun.:)) Kolay gelsin.Başarılar.

Teşekkür ederim, fakat konuyla ilgili tam bir bilgim olmadığı için biraz düzgün bir ödev olması açısından burada konu açtım, sağolun yardımcı olmaya çalışıyorsunuz inşallah sorunsuz bir şekilde hazırlayıp teslim edebilirim

Sn. Binabşımın verdiği linkler nimettir, ben bu kadarını yapmazdım *zaten yapmadım ;) hocanız sizden 7-10 sf isterken sırf yazı içermesini kast etmiyor orta okuldaki dönem ödevleri gibi, şema resim vb. koyun Megep in kaynağı bile istediğinizden çok daha fazla içeriğe sahip, İngilizcenin yetersiz is geliştirmeye bakın olmadı bulduğunuz yabancı kaynakları bi komşunuza-abinize tercüme ettirin.

Sn. Binabşımın verdiği linkler nimettir, ben bu kadarını yapmazdım *zaten yapmadım ;) hocanız sizden 7-10 sf isterken sırf yazı içermesini kast etmiyor orta okuldaki dönem ödevleri gibi, şema resim vb. koyun Megep in kaynağı bile istediğinizden çok daha fazla içeriğe sahip, İngilizcenin yetersiz is geliştirmeye bakın olmadı bulduğunuz yabancı kaynakları bi komşunuza-abinize tercüme ettirin.
Evet sırf yazı istemiyor fakat kendimizin yazıp düzenlememiz gerektiğini söledi. İngilizcem bulunmuyor, yakınımdada ingilizce bilen yok muhtemelen ödevi teslim edemeyeceğim :(

Arayış devam ediyor yardımcı olabilicek var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri