Amper Nasıl Yükseltilir?

19v 2.64a ise 2.64*2=5.128 amperi kullanabilirsiniz. Daha fazla akım çekmeye kalktığınızda daha küçük olan adaptör zarar görebilir.

tamam bana hesapladığınız gibi 5,128A YETERLİ
Şimdi son olarak tam bağlantı bilgisi verebilirseniz sevinirim iki adaptörü nasıl birbirine bağlayacağm biri 19V 2.64A diğeri 19V 3.42A

tamam bana hesapladığınız gibi 5,128A YETERLİ
Şimdi son olarak tam bağlantı bilgisi verebilirseniz sevinirim iki adaptörü nasıl birbirine bağlayacağm biri 19V 2.64A diğeri 19V 3.42A

Tabiki paralel bağlanacak. + lar, ile - ler paralel bağlanacak.

tossun 2008 çok teşekkürler hemen deneyeceğim sonucu yazarım buradan iyi akşamlar

Paralel bağlantıda işinizi görse dahi ek yük olacaktır size. adaptörünüz laptop adaptörü anladığım kadarıyla. 19v-6 amper Yeni bir adaptör almanız daha sağlıklı olur cihazınızı riske atmayın derim. Universal adaptörler var orjinal adaptör ile fiyatını siz karşılaştırın. seçim sizin...

24v smps güç kaynağı al 150w lık
üstündeki trimpottan voltunu 19 a ayarla
150/24 =6,24A güç kaynagı sahibi olursun.
hem kısa devre korumalı olur hemde mükemmel dc sahibi olursun....

Eğer elinizdeki adaptörler SMPS tipi adaptörler ise mümkün değil akımı 2 ye çıkaramazsın. Çünkü çıkışın anahtarlamalıdır ve her smps çıkış sinyalinin 0 ve pik noktaları farklılık gösterir. Eğer trafolu redresörlü birşey ise teoride akımın katlanması gerekir. Ancak pratikte yine de katlanmıyor. Hem de çok hantal birşey olacağından arkadaşların dediğine katılıyorum. 24V SMPS al ve 19-20 V a ayarla. En sağlıklısı bu.

Pratik çözümler he:)

Transistör kullanabilirsin.

transistörle nasıl yapıldığını anlatında bizde öğrenelim

sn i.tandogan hocam,
forumdaki espiri anlayışı gelişmiş! arkadaşların bu forumun bilgi paylaşım sitesi olduğunu unutup geyik koşturuyorlar. bu davranış günlük 300 ün üzerinde mesaj yazılan bir siteden faydalanmak isteyenlerin zamanın harcanması ve forumdaki bilgilerin dogruluguna güvensizlik oluşturuyor. sorulan soru hakkında bilgisinden emin olmayanların mesaj yazmamağa dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum ........

forumda böyle örneklerde var; arkadaşımız sormuş:
.........' Alıntı:
4.3 / 4.5 volt dc ile ön direnç olmadan triyak tetiklenir mi? Tetiklenirse bir triyak modeli yazar mısınız?
Uzaktan kumandalı bir oyuncak motorlara 4.5 volt gönderiyor.Bununla triyak sürüp lamba yakmak istiyorum.

cevap;
Triak tetiklediğin gerilim kadar çıkış verir 4,5 V ile tetiklersen 4,5 volt çıkış alırsın bununla da 4,5 V anma gerilimli bir lambayı yakarsın.

cevaptan bir saat sonra itiraf;
...' Alıntı:
Bende elektronikçi değilim ama söylediğin iş triak ve dirençle olmaz diye düşünüyorum.

transistörle nasıl yükselteceklerini sormuşlar hemen açıklıyım güç kaynagının üzerinde trafoyu at ve yerine daha yüksek amperli bir trafo tak we güç kaynağı üzerindeki transistörleride kullandıgın trafonun Amperine bağlı olarak değiştir,katalog bilgilerinden yararlanabilirsin.
Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri