AMPER METRE İLE TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ?

DOGAN__

Üye
Arkadaşlar ,
açık hava reklamları yapan bir firmadayım bir benzin firmanısının fiyat panasunda sürekli led displaylarde arıza oluyor benden ölçüm yapmamı isediler yalnız meger metre yok amper metre yada multimetre ile yaklaşık bir ölçüm yapmam mümkünmüdür?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sizden,neyin ölçümünü yapmanız istenildi ?

fahri bey ,
arızanın ne olduğu belli değil ben topraklamanın yetersiz olduğunu düşünüyorum öncelikle topraklama ölçümü yapmak istiyorum.

Topraklama direncini,topraklama ölçüm cihazı ile ölçmeniz gerekir.Bu iş için,pirizden topraklama ölçe-
bilen ölçü aleti de kullanabilirsiniz.Ampermetre ile ölçüm yapılmaz.

fahri bey ,
şirkette mevcut değil aldırtcam bana öneride bulunabilirmisiniz uygun bir marka
teşekürler.

Başka arıza sebebi yok mu, devrenin neresi arızalanıyor, statik elektrik, ledlerde yalıtkanlık?

Aynı firmanın aynı şehirde farklı noktalarda benzer ürünleri yok mu? sadece bir yerde mi problem yaşanıyor. Eğer öyleyse beslemeden ve topraklama sorunundan şüphelenebilirsiniz. Besleme gerilimini multimetre ile ölçebilirsiniz, topraklama için megerle ölçüm yada Sn Fahri Yetiş'in bahsettiği prizden topraklama ölçen cihazdan kullanmak şart.

Aynı firmanın aynı şehirde farklı noktalarda benzer ürünleri yok mu? sadece bir yerde mi problem yaşanıyor. Eğer öyleyse beslemeden ve topraklama sorunundan şüphelenebilirsiniz. Besleme gerilimini multimetre ile ölçebilirsiniz, topraklama için megerle ölçüm yada Sn Fahri Yetiş'in bahsettiği prizden topraklama ölçen cihazdan kullanmak şart.
hocam banada daha önce nötr-toprak faz farkını ölçebilirsin demişlerdi hatta yurtdışından makina kurmaya gelen teknik ekip sanırım italya dan gelmişlerdi toprak nötr arasını ölçüp yüksek voltaj var diye lazer kesim makinasını devreye almayı red ettiler firma sahibi binanın yanını kepçeyle kazdırıp yeniden topraklama yaptırmıştı.bizim yaptığımız işlem tamamen yanlış mı yani?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri