Amonyak Gazı İle Soğutma Sistemleri Hakkında Merak Edilenler!

arkadaşlar amonyak tesisini türkiyede kaliteli olarak yapan 2 tane firma var biri karsu diğeri sise sistek soğutma eğer numara falan lazımsa verebilirim bu firmaların
firmada tanıdım arkadaşlar var benim çalıştğm firmada gıda soğutmamız amonyak gazı ile

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Çok büyük bir işletmenin Soğutma dairesinde çalışmaktayım.Amonyakla ilgili her konuda yardımcı olabilirim.

Şimdilik şunu söyleyeyim Amonyak çok tehlikeli bir gazdır.Havada kaybolmaz.Ancak su ile karışırsa ölür ve özelliğini yitirir.Ev oto gibi sosyal ortamlarda soğutmada direk kullanılması tehlikelidir.Çok merak eden arkadaşlar benimle irtibata geçerse işletmemize bir toplu gezi tertip ettirebilirim.Herkese iyi çalışmalar.

gea-grasso parçalarını Türkiyede SİS-TEK firmasında bulabilrsiniz.Başka yerde arayıp kendinizi yormayın...

Moderatör tarafında düzenlendi:
CARWIN-CARLYLE KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
Carlyle Compressor Home

COPELAND-COMPASS KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
Emerson Climate Technologies - Heating, Air Conditioning, and Refrigeration Solutions

COMSEL-GRASSO KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
Welcome to GEA Grasso

TEC 163 TECUMSEH KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
Homepage.gif

BITZER KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
http://www.bitzer.com

FRAWIN-FRASCOLD KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
OpenDNS

RS+DANFOSS KOMPRESÖR SEÇİM PROGRAMI
Group Global - Danfoss

BAC-CT60 SOĞUTMA KULESİ SEÇİM PROGRAMI
Redirecting to www.BaltimoreAircoil.com

CHILLY EVAPORATÖR ( CHİLLER ) SEÇİM PROGRAMI
OpenDNS

BAC-EC60 EVAPORATİF KONDENSER SEÇİM PROGRAMI
Redirecting to www.BaltimoreAircoil.com

CSSCAN SULU KONDENSER SEÇİM PROGRAMI
OpenDNS

FORANE SOĞUTUCU AKIŞKAN SEÇİM PROGRAMI
Forane® Fluorochemicals - Home - Forane® Refrigerants, Forane® Foams, Solvents and Aerosols - Arkema

KLEACALC SOĞUTUCU AKIŞKAN SEÇİM PROGRAMI
Mexichem Fluor

REFCYCLE SOĞUTMA ÇEVRİMİ EĞİTİM PROGRAMI
Free software downloads and software reviews - CNET Download.com

PMTHERM PSİKROMETRİK HESAP PROGRAMI
fridgetech.co.uk

ELITE-PSYCHART PSİKROMETRİK DİYAGRAM PROGRAMI
Elite Software - Mechanical, Electrical & Plumbing Software

AERO-DUCT HAVALANDIRMA KANAL HESAP PROGRAMI
Dsyg

CADMOVIE HAVALANDIRMA ÇİZİM EĞİTİM PROGRAMI
OpenDNS

FRIDGETECH İKLİMLENDİRME-SOĞUTMA EĞİTİM PROGRAMI
fridgetech.co.uk

HVAC PSİKROMETRİ EĞİTİM PROGRAMI
fridgetech.co.uk

DİPRO-MTH MEKANİK TESİSAT PROGRAMLARI
www.diproltd.com

SCROLL COMPRESSOR ANİMASYON PROGRAMI
fridgetech.co.uk

RECIPROTATING COMPRESSOR ANİMASYON PROGRAMI
maneurop.com :: this domain is for sale

SCROLL COMPRESSOR ANİMASYON PROGRAMI

CARMEL-LİFEC30 BİNA İKLİMLENDİRME YÜKÜ HESAP PROGRAMI
Carmel Software - HVAC Software Design Software Engineering Software

IAQ TOOLS İÇ HAVA KALİTESİ HESAPLAMA PROGRAMI
Carmel Software - HVAC Software Design Software Engineering Software

DROP 3 BORULARDA BASINÇ KAYIP HESABI PROGRAMI
fridgetech.co.uk

REFRIGERATION CYCLE ÇEVRİM ANİMASYON PROGRAMI

HVAC-CALC RESİDENTİAL PROJE HESAP PROGRAMI
HVAC Software - Heat Load Software

ACTONPSYCH PSİKROMETRİ PROGRAMI
Dsyg

COLDROOM CALC SOĞUK DEPO YÜK HESAPLAMA PROGRAMI
Michael Leshenko's Home Page

SAMPLE-PROBLEMS AMONYAK SOĞUTMA ÇEVRİM PROGRAMI
The Industrial Refrigeration Consortium Website: Home

AIRWIND 2001 İKLİMLENDİRME HESAP PROGRAMI

COLDWIND 2001 SOĞUTMA YÜKÜ HESAPLAMA PROGRAMI

LINEWIND SOĞUTMA BORU HESAPLAMA PROGRAMI
OpenDNS

ACTRACKER İKLİMLENDİRME HESAPLAMA PROGRAMI

OpenDNS

RTRACKER SOĞUTUCU AKIŞKAN SEÇİM PROGRAMI
OpenDNS

ALINTIDIR: İSEDA

Arkadaş burada verilen linklerin bir çoğu Freeware (Ücretsiz) yazılımlar. Ayrıca siteleri incelerseniz teknik dökümantasyonlarıda göreceksiniz (İngilizce). Kulaktan kulağa yayılan belirli belirsiz cümleler ile sorularınıza yanıt aramayınız. 2 Aydır takılıyorum bu foruma bilen de konuşuyor bilmeyen de. Lütfen araştırın. Amanyok hakkında engin bilgiye sahip değilim ama araştırıyorum. Şu an ingilizce bir dökümanı inceliyorum. Yakın zamanda kısa özetini yazıcam buraya. Amanyok tercih sebebinin ne olduğuna da değinmek istiyorum. Amanyok çok büyük soğutma gücü ihtiyacı olduğunda tercih ediliyormuş. Nedeni de gaz kaçağının kolay bulunması değil (ki zaten istenen bir durum değil, gaz zehirli...) yatırım maliyetleri alternatiflerine göre daha uygun ve işletme maliyetleri de yine alternatiflerine göre daha uygun. Ama teknoloji de ki son gelişmeler ve gazın sağlık sektöründe oluşturduğu tehlike nedeni ile kısıtlamalar geleceğinden söz ediliyor. Extra sub cooler + frekans inverterli manyetik yataklı kompresörler + yüzer kondanzasyon ve evaporasyon kontrolü ve elektronik genişleme valflerinin MOP ve LOP fonksiyonlarının kullanılması ile modülasyon yöntemi takviyeleri işletme maliyetlerini denk konuma getirebiliyormuş. Yatırım maliyetleri konusunda da net bir bilgi yok.
Lütfen araştıralım, sallamayalım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
psikrometrik diyagram programı arıyorum...

Selam Kahraman77 arkadaşım, bende amonyak ile soğutma yapan piknik tipi buzdolabı var. Dolab bir türlü soğutma yapmıyor.Isıtıcısı sağlam, acaba amonyak gazı kaçmış olabilirmi, kaçmışsada tekrardan ilave yapılabiliyormu. Bildiğim kadarıyla amonyak tehlikeli bir gaz bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Buzdolabınızı uzun süre kullanmadıysanız ters çevirip birkaç saat bekletip düzelttikten sonra tekrar deneyin yada dolabı sağa sola çalkalayın muhtemelen dolap soğutmaya başlayacaktır.

arkadaslar sogutma çevirimini slayt seklinde anlatabilecek (komp., kondenser. reciver. kondanser gibi devre elemanlarının oldugu) bir link varmı

frmamızda günlük 250 ton buz üretimi yapmaktayız (geneglace buz mak)amonyak hattında bulunan amonyak pompaları sistemde degaz olduğundan geç devreye giriyor 10 seneden beri sorunsuz çalışıyor amonyak seviyesi düşüktü amonyak ilavesi yaptım basınçlar normal hatta ki yağı da aldım başka ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

degaz süresi çok uzamaya başladı ne yapmalıyım amonyak seviyesi normal basınçlar normal amonyak hattında yağ alımı yapıldı yinede amonyak pompaları kompresör çalıştıktan 2,5 saat sonra devreye giriyor yrd olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri