Amfi yardımı

Merhaba, bu tip cihazların girişleri gitardan gelen işaretlerle düzgün çalışmayabilir. Uygun bir gitar devresine(preanfi/ön yükselteç) gitarı bağlayıp, preanfi çıkışını ses sisteminin aux girişine bağlamak gerekir. Gitar direk aux girişine gitar bağlanıp denenebilir. Uygun jack fişleri elektronik mlz satan yerlerde bulabilirsiniz. Kolay gelsin. Saygılarımla
preanfi olmadan ses az çıkar.
Bağlayacağınız gitarın elektrik aksamı nedir? Aktif mi ( pil beslemeli ve ekolayzırlı) yoksa pasif mi (pilsiz sadece ses ve ton düğmeli) ?
Effect olmadan nasıl gitar çalacaksınız? önce mixer sonra amplikatör,yada direkt gitar amplisi.
Teşekkür ederim herkese ilgilendiğiniz için.
Gitar kablosunun ucuna dişi soket buldum dişi soketin çıkışınada scart -lale kablonun lale uçlarını bağladım onunla 5+1 ses düzenine giriş yaptım güzelde ses çıkıyor.Bu arada gitar sadece ses ve ton düğmeleri var pilsiz.

Bu şekilde ses alabilirsiniz, sistem çalışır. Sese efekt katmak isterseniz de, pc veya akıllı telefonlar için uygulamalar var. O şekilde sesleri renklendirebilirsiniz, ya da efekt prosesör adı verilen pedallardan kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri