Altivar61 döngü süresi

8DZn9k.jpg

Arkadaslar bu resimde bahsettiği döngü süresine test asamasında dikkat etmesem yani panoları test ederken 1 er dk beklemeden hızlı bir şekilde test etsem sizce zararı olurmu sürücüye

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ceyerancı35 arkadaş benim anladığı kadarıyla sürücüye enerji verdiğimizde kondanstörlerde oluşan DC gerilimin için 60 sn beklememiz gerekiyor. 60 sn'den önce sürücüye start verirsek ön şarj resistör devresinin zarar göreceği yazıyor.

Teşekkür ederim ancak şunu netleştirmek istiyorum soruyu biraz ekşik sormusum, kafama takılan bir nokta var burda döngü koşulundaki amac kontaktörün sık sık devreye girip cıkmasını engelleyerek sürücüdeki kapasitörlerdeki mevcut enerjinin boşalmasını beklemek değilmidir peki bu durumda kontaktörün hattan düşmesini beklemeden sürücüye sürekli start stop versek aynı şekilde sıkıntı yaratırmı yoksa sürücüyü her Runlayacağımız zaman kontaktörün düşmesini beklememiz mi gereklidir.Teşşekür ederim

Sayın @ceyerancı35 burada bahsedilen kontaktör sürücünün beslemesinemi bağlı ve bağlı ise neden bağlı. Böyle bir kontaktöre neden ihtiyaç varki ?

Proje tasarlayan ben değilim onun için ne amacla tasarladı bilmiyom ama kontaktörün hattan düşmesini geciktirmek için nk zaman rölesi kullandık kontaktörü ögrenecegim amacını

ceyrancı35 arkadaş sürücünün girişinde veya çıkışında kontaktör kullanmayı biz tavsiye etmiyoruz. Genellikle kontaktör kullanmalarının sebebi acil durumlarda kontaktör ile sürücüyü pasif etmektir.Ayrıca testlerinde motor bağlayarak mı sürücüyü test ediyorsunuz. Motor bağlı değil ise sorun olmaz. Motor bağlı ise sürücünün DC gerilimi boşalmadığından start verirseniz. DC gerilim hatası verebilir. Kullandığınız sürücüde ''dönen motoru yakalama'' yani ''Flying Start'' özelliği var ise aktif ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri