altivar sürücü ao1 akım cıkıs scale degerı?

efe43

Üye
ao1 çıkış değeri 4-20 scale akım değer karşığı neye tekamul edıyor ;
1- sürücü Etiketinde bulunan akım değerine mi karşılık geliyor
2- sürücü paremetresinde bulunan max akım değeri ne mi
3- motor etiket bilgisi olan paremetreyemi karşılık geliyor

ben 110 kw lık bir sürücü bulunuyor ve etiketinde sürücü output akımı 215 amper olarak gözüküyor ve sürücü driver içerisinde bulunan max akım ayarıda 365 ampere ayarlanabiliyor ama plc içindeki scala amperi bunların hiç biri tutmuyor anca 450 amper olarak ayarladığımda sürücü üzerindeki akım iile plc de akım eşitleniyor fakat 450 sürücü içinde neye eşit geliyor acaba?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Adsız2.png
ao1 çıkış değeri 4-20 scale akım değer karşığı neye tekamul edıyor ;
1- sürücü Etiketinde bulunan akım değerine mi karşılık geliyor
2- sürücü paremetresinde bulunan max akım değeri ne mi
3- motor etiket bilgisi olan paremetreyemi karşılık geliyor

ben 110 kw lık bir sürücü bulunuyor ve etiketinde sürücü output akımı 215 amper olarak gözüküyor ve sürücü driver içerisinde bulunan max akım ayarıda 365 ampere ayarlanabiliyor ama plc içindeki scala amperi bunların hiç biri tutmuyor anca 450 amper olarak ayarladığımda sürücü üzerindeki akım iile plc de akım eşitleniyor fakat 450 sürücü içinde neye eşit geliyor acaba?

Ao1 Altivar analog çıkışı Altivarda kullanmadım fakat diğer "siemens,fuji,abb" sürücülerde analog çıkış fonksiyonunu neye ayarlar sanız Örneğin gişi voltajı, Çıkış voltajı, Çıkış akımı, motor frekansı vs. bunun bilgilerini analog çıkışa yönlendirirsiniz Plc içerisinde ise skalalandırıp ayarlanan fonksiyon değerini okumanızı sağlar. Ayrıca yine analog çıkış konfigrasyon menüsünden analog çıkışın tipide seçile biliyor. 0-10v, 4-20ma veya 0-20ma gibi tabi bu bilgiler diğer sürücülerden tecrübemle yazdım. Muhtemelen altivardada böyledir. Değerin neye göre verildiğine gelince sürücü maksimum akım değirinde 20ma minimum değerde 0ma verir. Scalalandırma ise akım için, motor sürücü ana ekranı akım modunda iken analog değer okunur ve buna göre hesaplanarak yapılır. Benim bildiğim bu.

bende oyle biliyorum fakat altivardan aldigim sonuc yukarida yazdigim gibi ?

Yazıyor orada 0 dan 2 ln diye.
normalde bir ln neden yapmamışlar ?
Düşünsenize sizin sinyalinizin bulanıklığı ne kadar değişirdi ?
Scala ne kadar büyürse parazit ve dalgalanmalar o nispette azalır.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri