Altivar ATR 12 inverter

Merhaba arkadaşlar elimde atr 12 invertörü var. bu invertörle motoun ileri-geri yönde çalışmasını istiyorum bunu butonlarla sağlamak istiyorum. 1. butona bastığımda ileri, 2 butona bastığımda geri yönde dönecek. butonları invertörde hangi terminallere bağlayacağım? atr 12 nin böyle bir özelliği var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Klemens teki +24 V besleme ucundan çıkış alıp butonlara bağlayacaksın... bir buton çıkışını LI1 girişine (Dijital Input 1) diğerini LI2 girişine bağla ...İleri -Geri çalışma tamam...

LI1 ve LI2 girişleri tanımlı mı? yani sürücü üzerinde herhangi bir parametre ayarı yapmaya gerek yok mu? LI1 ileri yönde ve LI2 de geri yönde mi döndürüyor motoru? Default hali bu şekilde mi?

terminaller tanımlıdır onlar için birşey yapmıyorsunuz ancak nette manuel ini bulun elinizdeki cihazın orada bir parametre ile işi halledeceksiniz... tam olarak parametreyi hatırlayamıyorum şimdi ama bulamazsanız akşam üstü şirkete dönünce yazarım size...

başarılı çalışmalar...

LI1 ve LI2 nin default değeri bu şekildedir... ileri -geri...

LI2 ile ters yöne dönüş sağlamak ;

Ekranda RDY yazıyor iken üstteki yuvarlak düğmeye ( Enter ) bir kez basılır ,
Sağa doğru çevrilerek ekranda Conf yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FULL yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FUN yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda rrS yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L2h yazarken entere 3 sn basılı tutularak işlem tamamlanır,
ESC tuşu ile en başa RDY ‘ye geri dönülür...

Kısacası ;

RDY – Conf – FULL – FUN – rrS – L2h ( entere 3sn basılı tutun )

selamınaleyküm arkadaşlar herkese saygılarımı sunarım .Şimdi evimdeki yapmış olduğum deneme setinde altivar atv 12 nin bağlantılarını yaptım ve şu anda 0.55kv lık 3 fazlı motoru ..ileri ,geri , stop butonları ve pot metre ile istediğim yöne yol verebiliyorum. . .parametre ayarları :conf + Full + I/0 + rcc +3c enter. bağlantı :L/1 Stop butonu. L/2 Start butonu . L/3 Geri yön verme butonu .....butonların hepsinin +24 v a bağlanmasınıda unutmayalım.....saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,803
Son üye
ERSEDAT

Yeni konular

Geri