altistart 48 yol soft start problemi

ika1986

Üye
Çaliştığım yem fabrıkasında 315 kw değirmen motoruna yumuşak kalkış yaptıran schneider marka soft start var. Bugün elektrık kesintisi oldu sabahtan gündüz hiç çalişma olmamış. gece fabrıka çaliştirdık yannız Her zamankı gibi çalişmadı. Normalde 1000 amperi görüyor 15 saniye zamanda tam devrini alarak normala geçiyordu. Ama nedense 650 amperde kalıyor motorum hızlanması ise örneğin 3000 devir ortalama 900 devirde sabit kalıyor. Yani soft start 650 amperde sabıt kalıyor. tüm paremetre ayarları motorun plaka ayarlarında herhangi bir kayma yok. enerji her şey tamam. sorunu çözemedik otomosyonu yapan arkadaşida aradık. yine bir sorun bulamadık. son olarak schneider teknık destek almayı düşünüyoruz. üzerinde hata koduda yok. ciaz hata vermiyor. Bunun sebebi ne olabilir saygi değer ustadlar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çaliştığım yem fabrıkasında 315 kw değirmen motoruna yumuşak kalkış yaptıran schneider marka soft start var. Bugün elektrık kesintisi oldu sabahtan gündüz hiç çalişma olmamış. gece fabrıka çaliştirdık yannız Her zamankı gibi çalişmadı. Normalde 1000 amperi görüyor 15 saniye zamanda tam devrini alarak normala geçiyordu. Ama nedense 650 amperde kalıyor motorum hızlanması ise örneğin 3000 devir ortalama 900 devirde sabit kalıyor. Yani soft start 650 amperde sabıt kalıyor. tüm paremetre ayarları motorun plaka ayarlarında herhangi bir kayma yok. enerji her şey tamam. sorunu çözemedik otomosyonu yapan arkadaşida aradık. yine bir sorun bulamadık. son olarak schneider teknık destek almayı düşünüyoruz. üzerinde hata koduda yok. ciaz hata vermiyor. Bunun sebebi ne olabilir saygi değer ustadlar.
Mevcut parametreleri yazarsanız,ona göre değerlendirme imkanı olabilir.

sayın tt katim. bügun sonucu yazacaktım zaten. Ben gececiyim. gündüzcü arkadaş scehnider destek almış. anlattığına göre tüm paremetlerini yeniden girmişler. teknık desteğin tarıfi üzerine yaptığı için tam sebebin ne olduğunu bilmiyor. Ama değişen bi paremetle olmuş. tevcube açısından sordum değişen paremetreyi söyleyemedi. Buraya yazacaktım bilgi açısından iyi olurdu... saygılar.

kolay gelsin bizdede aynı problem var altistrat48 e baglı sulama dınemomuz var sistem rdy de ıken calısyor bır problem yokmus gıbı duzgun bır sekılde calıyor bazen 30 dk da bır bazende dha uzun bir sure sonra kendiliğinden stop ediyor dinemo duruyor.cihazın baglı oldugu sartelı ıındırp kaldırdıgımzda tekrar calısyor amam bellırlı bır sure sonra aynı sekılde dınemoyu kendiliğinden durduruyor.bu konuda yardımıcı olabılecek varsa cok sevinirim.tesekkureler.

Sevgili İKA1986 şu sistem normal çalışıyorken paremetreleri kaydederek saklamınızı şiddetle tavsiye ederim.Buna benzer problemleri ara ara yaşamama ihtimaline karşın...

kolay gelsin bizdede aynı problem var altistrat48 e baglı sulama dınemomuz var sistem rdy de ıken calısyor bır problem yokmus gıbı duzgun bır sekılde calıyor bazen 30 dk da bır bazende dha uzun bir sure sonra kendiliğinden stop ediyor dinemo duruyor.cihazın baglı oldugu sartelı ıındırp kaldırdıgımzda tekrar calısyor amam bellırlı bır sure sonra aynı sekılde dınemoyu kendiliğinden durduruyor.bu konuda yardımıcı olabılecek varsa cok sevinirim.tesekkureler.
Soft starter stop olduğunda ekranda bir hata kodu vermesi gerekir.Mevcut parametreleri de yazarsanız,daha iyi değerlendirme imkanı olabilir.
iyi çalışmalar

Elimde 185 kW lık 3 adet pompa var altistart 48 ile sürüyorum. Dün gece pompalar ara ara şalterleri yarım düşmeye başlamış, bende kapatıp açında durumunu sordum çalışıyor dediler sabaha kadar idare ettik bu şekilde fakat sabah geldiğimde 3 soft starterimde PHF arızası oluştu şuan hiç. Start almıyorlar tüm pano ekipmanlarını( kontaktır,termik, sigortalar vs.) Kontrol ettim hiç birinde sıkıntı yok demem o ki sevgili arkadaşlar acilllll, hellllppppp :) şimdiden teşekkürler

Şalterin yarım düşmesi dediğiniz durum TMŞ nin trip konumuna geçmesi demektir. Soft starterin verdiği hata ise kataloğunda incelerseniz faz kaybı hatası diye gözüküyor . Şalterleri trip konumuna sokan arızayı bulmalısınız ; motorları ; kabloları izolasyon megeri ile kontrol edin.........
http://www.inverter-plc.net/telemecanique/altistart_ats48_kullanim_tr.pdf

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri