alternatör ile elektrik üretmek

Yorum sayım artsın ; popülerliğin dibine vurayım diye bir kaygım hiç yok . Burada elektrikçi olmayan kişilere elektrik işlerinde yol yordam gösterilmemesi hususunda çok polemiğe girdim ; hala da aynı şeyi savunuyorum . Elektrikçilik yapabilmek için el becerisi yüksek bir insan olmak gerek ve yeter şart değildir . Dediğiniz gibi yorum sayım artmasın , bu mevzudaki son mesajım bu . Allah kolaylıklar versin.

0.75mm awg bir kabloya sülye takabilmek için sizin deyişinize göre el becerisi olması yeterli değilmiş ya hani
ne olması gerekli açıklar mısınız

sizin sorununuzda bu zaten " Burada elektrikçi olmayan kişilere elektrik işlerinde yol yordam gösterilmemesi hususunda çok polemiğe girdim ; hala da aynı şeyi savunuyorum "
burası yardımlaşma forumuysa başkalarının açtıkları konulara üstelik yardım eden siz olmamanıza rağmen
pardonda siz kim oluyorsunuz da yardım edilmemesi konusunda polemiğe giriyorsunuz ?

0.75mm awg bir kabloya sülye takabilmek için sizin deyişinize göre el becerisi olması yeterli değilmiş ya hani
ne olması gerekli açıklar mısınız

sizin sorununuzda bu zaten " Burada elektrikçi olmayan kişilere elektrik işlerinde yol yordam gösterilmemesi hususunda çok polemiğe girdim ; hala da aynı şeyi savunuyorum "
burası yardımlaşma forumuysa başkalarının açtıkları konulara üstelik yardım eden siz olmamanıza rağmen
pardonda siz kim oluyorsunuz da yardım edilmemesi konusunda polemiğe giriyorsunuz ?
Elektrikçi olmayan kimseye yol yordam gösterdiğim vaki değildir ; mesleğin içinde olan insanlara sorunlarının çözümü hususunda bildiğim hususlarda yardımcı olmaya çalışıyorum . Ayrıca kiminle hangi hususta polemiğe gireceğime de müsadenizle ben karar vereyim ; meslektaşlarımla kavga da ederim polemikte yaparım . Diğer bir hususta elektrikçilik boş vakitlerinde hobi olarak yapılacak bir iş değildir . Mevzuyu kapatmak istememe rağmen ısrarla beni polemiğin içine çekmeye çalışıyorsunuz .
Bu muhabbetin kısır döngüsünden çok acayip yoruldum , size ilk önce çalışmalarınızda başarılar daha sonra hayırlı geceler ve istirahatler diliyorum . Selametle....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrikçi olmayan kimseye yol yordam gösterdiğim vaki değildir ; mesleğin içinde olan insanlara sorunlarının çözümü hususunda bildiğim hususlarda yardımcı olmaya çalışıyorum . Ayrıca kiminle hangi hususta polemiğe gireceğime de müsadenizle ben karar vereyim ; meslektaşlarımla kavga da ederim polemikte yaparım . Diğer bir hususta elektrikçilik boş vakitlerinde hobi olarak yapılacak bir iş değildir . Mevzuyu kapatmak istememe rağmen ısrarla beni polemiğin içine çekmeye çalışıyorsunuz .

benim açtığım konuya gelip alakasız yorum yaparak benimle polemiğe siz giriyorsunuz sonra da mevzuyu kapattım deyip ısrarla benim uzattığımı söylüyorsunuz.
meslektaşlarınızla kavga edip polemiğe girebilirsiniz fakat benim açtığım konuya bunu yapamazsınız yaparsanız da şuan olduğu gibi cevabınızı alırsınız.
size göre dişi erkek 2 faston bağlayabilmek için elektrikçi olmak gerekiyor :)

teşekkür ederim size de iyi geceler
tartışma ortamı yaratmadan devam edin.
konuma alakasız yorum yaparak tartışmayı başlatan kişi kendisidir
burası bir yardımlaşma forumu değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum yada bu forumda sadece elektrikçi belgesi olanlar mı aralarında yardımlaşabiliyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Enteresan olmuş gerçektende eskisi gibi değil forum bilgisi olanlarda bilgisi olduğu konularda mesaj yazmıyor tabi bu benim izlenimim bundan 4 sene önce forum daha aktifti gibime geliyor burası elektirikçilerin forumuysa vergi levhasız üye olunmasın ozaman türkiyede ne insanlar var ilk okul mezunuda fakulte okuyanlara beş çeker burda ne kadar çok bilgisiz insan yani bu formun kapsadığı konular çercevesinde olur sa forum o kadar daha aktif olur ki burdada bilgi sahibi olanlar yücelir bi bilgi için alınan bi teşekkürün önemi benim için paha biçilemezdir

Enteresan olmuş gerçektende eskisi gibi değil forum bilgisi olanlarda bilgisi olduğu konularda mesaj yazmıyor tabi bu benim izlenimim bundan 4 sene önce forum daha aktifti gibime geliyor burası elektirikçilerin forumuysa vergi levhasız üye olunmasın ozaman türkiyede ne insanlar var ilk okul mezunuda fakulte okuyanlara beş çeker burda ne kadar çok bilgisiz insan yani bu formun kapsadığı konular çercevesinde olur sa forum o kadar daha aktif olur ki burdada bilgi sahibi olanlar yücelir bi bilgi için alınan bi teşekkürün önemi benim için paha biçilemezdir
kesinlikle haklısınız
yaklaşık 2 3 yıl önce enerjisa nın taktığı elektrik sayacım büyük gürültü ile patladı enerjisa dan elektrik ehliyeti olan kişiler geldi kablolarımın yandığını ve tesisatımı komple değiştirmem gerektiğini söylediler:)
bende onlara kabloların yanmadığını sayacın patlamasıyla kabloların dış kısmına siyah madde kaplandığını söyledim ve enerjisa dışında sayaç taktım o zamandan beri kullanıyorum sözde yanmış denilen kablolarla :)

Buradaki formu yorumları okudum sozde yardım bilgi amaçlı girmiştim şimdi burada kendini elektrik bilgisi olduğunu usta olduğunu beyan eden kişiler bırakın ustalığı daha çırak dahi olamamışlar usta demek birşeyi bilen ve çırağa öğreten bilmeyene öğreten demek sizin ustalığınıza bilginize zihniyetinize yazıklar olsun sanayilerde görüyoruz elektrik ustalarını hemen kolayına nasıl geliyor ise öyle davranıp hemen oradan kesip ek yapıp araya bir role tamam bumu ustalık yani bir soru soruyorsun ya sen nalamazsin boşver ya arkadaş arabama ne yaptın ne işlem yaptın bir göreyim bu benim hakkım yok ben yaptım calisiyormu çalışıyor tamam yok öyle birşey arbabjin sen arızasını yok etmeden arıza durduğu halde ilave tesisat çek ondan sonra ben ustayim hadi oradan buradaki o elektrik bilmeyen kişiye öğretecek değilim sanayide ustalara birakin diyen kişide ustalığı kötü eminim adam dağ başında telefonu çekmiyor arabada acil hastası var ne yapacak senin iki dakika ayırıp göstermediğin şey yüzünden adam yolda rezil oldu mutlu musun belki bir can oldu görün göğe erdimi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri