Allah kimseyi kombicilerin eline düşürmesin...

1N4007

Üye
Evet arkadaşlar Allah bu kombicilere fırsat vermesin. 2 ay önce felan bir konu açmıştım evdeki kombi ile alakalı bir kombiye 2 farklı kombi ustası müdahale etti wiesman vitopend 200 model kombimi beyin arızası veriyordu ilk kombi ustası beynini söküp götürdü bir kaç parça değiştirdi düzelmedi başka bir kombi ustası geldi bacayla alakalı dedi protestan denilen bir parçayı değişti yaklaşık 1.5 -2 ay sorunsuz kullandık fakat bu son 2 haftadır sık sık arıza vermeye başladı en son yapan usta geldi baktı değiştirdiği parçayla alakalı olmadığını sorunun beyinde olduğunu ve daha önce yanlış müdahale yapıldığını söyledi. ilk bakan ustalar beyinde yanlış parça değiştiğini söyledi 20 tl birde servis ücreti verdik. salak herif kombinin kapaklarını nasıl taktıysa reset butonu içine kaçmış arıza verince resete basamıyoruz kombiyi açıp kapatıyoruz şimdşi tekrar çağırsak yine para isteyecek sahtekar herifler peder yurt dışında olduğu için bütün sorumluluk bende ne yapacamı şaşırdım .. :( kombi 8- 9 senelik sıfır beyin 700 tl beyin tamiri 150 -200 TL ara sı sıfır kombiler 1.5 -2 milyar arası sizce bu durumda ne yapmalıyız çok canım sıkılıyor lütfen birisi mantıklı bişey söylesin illallah bu kombicilerden ...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
protestan,katolik,ortodosk prosestat olabilirmi? :D komik geldi gece gece.

arıza neydi tam olarak

Ustayı çağırın,yaptığı yanlışı düzeltsin,para almaması gerekir.

Allah kimseyi bunların eline düşürmesin vicdansız herifler yeni kombi mi alsak acaba ???

gecen kis benzer bi durum benimde basima gelmisti..airfel marka eski bir kombimiz var isyerimizde..izinli oldugum gun kombiyi calistiramamis kullanicilar ve satinalma birimine talep yapip servis cagrilmasini istemsler..kombici gelmis ve sirkulasyon pompasinin yandgini ve degismesi gerektigini 150 tl maliyeti oldgnu soylemis..satinalmaci arkadasm beni arayip durumu anlatti.ertesi gun aklima takildi ve kombiyi calistirmak icin start yaptim..tik calisti..kombi eski tip oldugu icin start yaparken atesleme butonunu iki sa
niye basili tutmak gerekiyor ve kullanici arkdslar maalesef bunu ypmayi bilmiyorlarmis..yani hic bi arizasi olmayan cihazi bile susu arizali busu arizali diyip insanlari kandirabiliyorlar..dikkatli olmak lazim..Allah herkese helal kazanc nasip etsin insallah..Allah korkusu olmyan insanlardan hersey beklenir..

ARKADAŞLAR HERKES HER İŞİ YAPIYORDA ASIL İŞİN UZMANI BAŞKA, İŞİ YAPMANIN ÖTESINDE İŞİNİN SANAATKARI OLMAKTA AYRI BIR DURUM TABIKI. GERÇEK SANAATKAR USTA YANLIŞ YAPMMALI BENCE UZULEREK DIYORUM KI ARTIK BU USTALARA RAĞBET KALMADI SANKI. ADAM SERVISE GITMIŞSE YALANDAN BIRŞEYLER ÇIKARIP PARA ALMA ZORUNLULUĞU DUYUYOR. NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK İŞİN DOĞRUSU.

gecen kis benzer bi durum benimde basima gelmisti..airfel marka eski bir kombimiz var isyerimizde..izinli oldugum gun kombiyi calistiramamis kullanicilar ve satinalma birimine talep yapip servis cagrilmasini istemsler..kombici gelmis ve sirkulasyon pompasinin yandgini ve degismesi gerektigini 150 tl maliyeti oldgnu soylemis..satinalmaci arkadasm beni arayip durumu anlatti.ertesi gun aklima takildi ve kombiyi calistirmak icin start yaptim..tik calisti..kombi eski tip oldugu icin start yaparken atesleme butonunu iki sa
niye basili tutmak gerekiyor ve kullanici arkdslar maalesef bunu ypmayi bilmiyorlarmis..yani hic bi arizasi olmayan cihazi bile susu arizali busu arizali diyip insanlari kandirabiliyorlar..dikkatli olmak lazim..Allah herkese helal kazanc nasip etsin insallah..Allah korkusu olmyan insanlardan hersey beklenir..

aynen katılıyorum abicim hiçbir şeyi yoksa bile servis ücreti deyip 20 tl para alıyorlar valla verdğim para evlat acısı gibi içime oturdu. :( namussuz herifler Allah kimseye fırsat vermesin para kazanmak kolay değil ...

aynen katılıyorum abicim hiçbir şeyi yoksa bile servis ücreti deyip 20 tl para alıyorlar valla verdğim para evlat acısı gibi içime oturdu. :( namussuz herifler Allah kimseye fırsat vermesin para kazanmak kolay değil ...
yok simdi adam dukkanindan kalkip senin evine kadar geliyorsa ve kombi arizasinin ne oldgunu durustce soyluyorsa o zaman 20tl 30 tl neyse servis ucreti hakkidir.sen yaptir yaptrma..firsatcilik ayri bisey tabi genel olarak katiliyorum sana durust esnaf pek kalmadi herkes uckagida kaciyor maalesef..elden pek bisey de gelmiyor bazen yapcak bise yok

yok simdi adam dukkanindan kalkip senin evine kadar geliyorsa ve kombi arizasinin ne oldgunu durustce soyluyorsa o zaman 20tl 30 tl neyse servis ucreti hakkidir.sen yaptir yaptrma..firsatcilik ayri bisey tabi genel olarak katiliyorum sana durust esnaf pek kalmadi herkes uckagida kaciyor maalesef..elden pek bisey de gelmiyor bazen yapcak bise yok

ama usta aynı adama 1.5 ay öncede geldi bacayla alakalı bir parça değişti 1 yıl garanti verdi bende garantisi var para almaz diye çağırdım yok onunla alakalı değil beyinde arızası var dedi söktü baktı zaten beyni nede daha önce başkası müdahale etmişti yanlış parça değiştirdi dedi. ben para almaz diye beklerken 20 tl vermek valla zoruma gitti üstelik reset butonu basmıyor içine kaçmış şimdi çağırsak aynı adamı bir 20 tl daha mı verecez ? akşam üstü kombinin kapağını kendim söktüm belki yaparım diye ama olmadı yapamadım .. :(

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri