Alarm sesi

Ahmet5800

Üye
Sa ustalar şirkete depo kapılarını otomatik kapı yapılması istendi ve kapanır acılırken yani kaldırma ve indirme butonhna basınca alarm sesi (vik vik vs) ses cıkarmasını istiyolar nelrr lazım daha once yapan arkadaslardan yardım istiyorum bağlantı şeması ( malzeme listesi filan )

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomasyon parçalarını ve özelliklerini tam bilmiyorum, sesin düğmeden değil de kapı motorundan gelmesi isteniyor her halde! 2 flaş yapan flaşör motorlara paralel bağanacak, flaşör çıkışına da buzzer veya korna istenirse buna da paralel lamba!

Asagi yukari kontaktorlerin normalde acik kontaklarina flasor lambayi bagla..kontaktor bobini enerjilendiginde flasor devreye girer..bunu yapmak icin iki adet flasor yeterli olur..tek flasorle olabilir mi? biraz dusunmek lazim.

Bence bunu kullan (bokunu çıkarma fırsatın varken çıkar, sonra pişman olursun).

Asagi yukari kontaktorlerin normalde acik kontaklarina flasor lambayi bagla..kontaktor bobini enerjilendiginde flasor devreye girer..bunu yapmak icin iki adet flasor yeterli olur..tek flasorle olabilir mi? biraz dusunmek lazim.
Ustam dediğinla alakalı degil benimki kapı asagı yukarı cıkarken uyarı sesi cıkarması lazım

Ustam bize kapı hazır gelcek bağlıcaklar benden istenen ek olarak istenen 3 adet butom biri acil stop biri yukarı biri aşşa indirmeye lazım bir buton hem onu hazırlamam hemde yukarı aşşa basılan butomlardan korna sesi gelmesi lazım yardım istediğin bu bunun şeması ve malzeme listesi lazım ( kac kondaktör gibi)

upload_2016-5-27_9-16-28.jpeg
bu şema işini görür.alarm devresi için kontaktörlerin no uçlarından iki tane alarm cihazı geçireceksin.kapı çalışmaya başladığı anda bunlarda ötecek.ok.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri