aktif reaktif

gezegen26

Üye
merhaba benim sorum dengesiz yükler icin reaktif rölesi taktım ama devrede kondastör olmadıgı halde kondastör var işareti cıkıyor bunun sebebi ne olabilir reaktif röle üç fazlı üç akım bobinli ama birtürlü denge tutmadı saygılar cevab bekliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Reaktif güç kontrol rölesindeki L1 L2 L3 Girişleriyle akım trafolarının aynı fazlarda olup olmadığını kontrol et.

Akım trafolarının polarite tersliğinde kapasitif gösterir reaktif güç kontrol röleleri...

Rölenin tipini verebilirmisiniz.

interin dengesiz yükler icin ürettiği bir röle akım bobin lerin uclarını tek tek ters cevirdim aynı fazları ters cevirdim aynı bakmadıgım denemedigim hic bir şey kalmadı devrede kondastör var diyor olmadıgı halde kondaştör var deyince devrede rölede tabiki devreye kondaştör almıyor not : sayaclarında fazlarını da ters cevirdim zaten sayç dijital olunca ters onat oldugunu gösteriyor ha bide sayaçların cıkışlarında olanlar benzin pompasının ups si var bir kactanede marketin buzdolabı var birde akşam oldumuda cevre lambaları var şimdiden teşekkür ederim...

bende böyle bir sorunla karşılaştım.Benim kullandığım role Entesin üç faz referanslı rolesiydi.c/k ayarını düzgün yapmamışlar ayarladıktan sonra düzeldi.Bence tüm role ayarlarını kontrol et ,akım trafolarını kontrol et (bozuk olabilir) ,bağlantında da sorun yoksa geriye tek altenatif kalıyor o da role bozuktur.

İnter'in dengesiz yükler için ürettiği röle,RKR-3P13MT dir.Sizin röleniz bu ise,bunlarda polarite için özel
tedbir almaya gerek yok,röle polariteyi kendisi değiştiriyor,gerilim uçları doğru bağlandı ise röle doğru
çalışması gerekir.Bu röleyi analizör ve enerji sayacı olarak kullanma imkanınız var.Bu özelliğinden istifa-
de ederek olayı yorumlamanız kolay olabilir.UPS'ten kaynaklanmadığından emin olmak için,UPS'i kısa sü-
re devreden çıkarıp durumu yeniden gözleyin.Bu röle, 20 mA (sekonderde ) yük akımında çalışmaktadır.
Röleye bu akımın geldiğinden emin olunuz.Devrelerinizde kapasitif etki yapan yükler olmadığından emin
iseniz,rölede problem olabilir.Aslında,sisteminizi tam olarak tarif etseniz,belki daha gözümüzden kaçan
noktaları yakalama imkanımız olabilir.

merhaba ben ups yi devre dışı yaptım bütün linye sigortalarını kapattım röle hala devrede kondastör var işareti cıkıyor bende bir şey anlamadım nasıl olur bilemedim kafam tam karıştı bir türlü cözemedim olayı akım bobinlerin uclarını ters cevirdim fazlara baktım olmadı

Probleminizin röleden kaynaklanma ihtimali yüksek.Değiştirerek takip etmek gerekiyor.Rölenin tipini
belirtebilirmisiniz.

Arkadaşım bu işlemleri yaparken hiç sayaçtan bahsetmemişsin.Sayaç göstergelerinden veya endekslerini alarak bir kontrol et bakalım.UPS yi devre dışı edip,röle devrede kondansatör var işareti verirken birde sayaca bak bakalım.İndüktif menüsünemi kayıt yapıyor kapasitif menüsünemi?

gezegen26 ' Alıntı:
merhaba ben ups yi devre dışı yaptım bütün linye sigortalarını kapattım röle hala devrede kondastör var işareti cıkıyor bende bir şey anlamadım nasıl olur bilemedim kafam tam karıştı bir türlü cözemedim olayı akım bobinlerin uclarını ters cevirdim fazlara baktım olmadı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri