Aktif, Reaktif ve Kapasitifi Nasıl Hesaplarım?

Teşekkür ederim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar 90.000 kw lik bir işletmenin kompanzasyon kurulumu ortalama ne kadar fiyat tutar burası restaurant

Arkadaşlar 90.000 kw lik bir işletmenin kompanzasyon kurulumu ortalama ne kadar fiyat tutar burası restaurant

Mevcut cosfi:0,7 hedef cosfi:0,99 kabulü ile;
k=0,88
Qc=Pxk
Qc=90x0,88
Qc=79kVAr

Mevcut cosfi yani sistem çalışırken kompanzasyon devrede değilken ki en kötü cosfi değerini 0,7 kabul edersek; 75-80kVAR 'lık bir kompanzasyon yeterli gelir.
Yaklaşık maaliyet:
723.401 [BBF] 1kVAr (30kVAr'a kadar) yaklaşık 65TL
723.501 [BBF] 1 kVAr İlave Kompanzasyon yaklaşık 25TL
Maliyet:
30x65TL=1950TL
60x25TL= 1500TL
Yaklaşık Toplam Maliyet = 3500TL

Sorduğunuz soru ile ilgili sistem revizyonu yapacaksanız maaliyet düşük olur. Detaylı fiyat için malzeme dökümü yapılmalı.

Not: Yük karakteristiği bilinmeli devreye hızlı girip çıkan yükler varsa tristörlü sistem kurulumu gerekir yaptığım örnek kontaktörlü konvansiyonel sistem içindir.

Daha önce fiyat aldık 50.000 tl fiyat çıkarmışlar

Daha önce fiyat aldık 50.000 tl fiyat çıkarmışlar

Verilen teklifte malzeme dökümü yok mu? Tristörlü sistem mi düşünüldü? 50.000TL 80kVAr konvansiyonel sistem için ütopik bir fiyat. Bir sıfır atsanız amennah derim.

Döküman yok işyeri sahibine vermişler ben 10.000 veya 15.000 gibi bi rakam bekliyodum ağzım açıkta kaldı yolacak kaz ariyolar galiba

Döküman yok işyeri sahibine vermişler ben 10.000 veya 15.000 gibi bi rakam bekliyodum ağzım açıkta kaldı yolacak kaz ariyolar galiba

Yani Normal şartlarda verdiğiniz bilgilerle durum dediğiniz gibi görünüyor. Sizin yapmanız gereken malzeme dökümlü malzeme ve işçilik beddellerininde belirtildiği detay dökümünü, yaptıkları projelendirmeyle birlikte istemeniz. O zaman herşey meydana çıkar.
Hani Tristörlü sistem olur harmonik filtre olur? projelendirme ve döküm detayı önemli.

rica etsem şunu bana acıklayabilirmisin nasıl oluyo cezya girip girmedigimizi nasıl anlrız
Reaktif indüktif harcamanız aktif harcamalarınızın %20 sini geçerse
Reaktif capasitif harcamanız aktif harcamalarınızın %15 sini geçerse ceza faturası uygulanır

Sayaçta 1.8.0 aktif toplamdir 5.8.0 enduktif 8.8.0 kapasitiftir

upload_2017-3-27_10-7-36.png

%22 reaktif cezaya girmiş

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular