Akmayan pil diye satın alıyorum ama...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben bilmiyorum.
Çakma derken sahtesini kadar firmaların farklı ülkeler farklı kullanıcılar için üretimlerini de kast ediyorum.
Babama bile güvenmemeyi öğrenecek kadar çok yaşadım.
Yazdığınız çoğu yerde geçerli maalesef.
Yapacak bir şey yok o zaman, şansa kalıyor.

Sağ olun.

orj durasel akmaz.
akıyorsa yol kenarı büfeden almışsınızdır. o piller devamlı güneş altında kalıyor. kendim de sattım zamanında:) adamlar alırken abi alma ne olur diye gözünün çine bakardım. nasıl olsa dükkan sahibi ben değişlim:)
piller çok özel Bakım ister. sözgelimi çakma telefon pili sattığım yıllarda bir dükkan vardı şimdi kötülemek olmasın ama cidden adam resmen oksiti ıslak bezle silip verirdi millete:) bu pilden ne hayır beklenir ki?,
pil diyip geçiyoruz umursamıyoruz. ama o pil bir aktı mı hayatımızı karartıyor. sök makineyi. içinden parçalar kaybolmasın.ç aman narin bir yeri kopmasın. hele bir de kablo bağlantısı cins yerde ise tam şenlik :) hele bir de garantili bir malsa sökemezsin. o şekilde servise götürsen 20 kağıt temizleme parası alırlar. uğraş allah uğraş.
ben bir ara suzuki marka şarjlı pil alırdım. çakma çin demeyin. cidden iyi pillerdi.
düşük amperaj olduğu için hızlı dolardı. nikel olduğu için akma da olmazdı. özellikle mp3 ya da telefon gibi düşük şarjlı makinelerde aten bu piller iş görüyor. çünkü zmanında babam gitmiş 2 amperlik mi ne gp marka pil almış 2 sene geçmedi pil geberdi :) verdiğimiz 30 liraya yakın para da caba. neyse o acele suzuki bulamadım. gittim 600 mah gp aldım gene 1.5 sene oldu belki 2 hala tıkır tıkır gidiyor.
yani abicim o pile para vermeyin gidin 5 lira şarj aletine 5 lira da suzukiye veriyorsunuz 1 sene en az pil almıyorsunuz. ki çarşıya çıkayım alacam bir kaç tane. özellikle transistörlü kulaklık amfim için şart. 3 watt diyor tek kanalı :)

@yolgezer74
Paylaşım için teşekkür ederim.
Orijinal olmadığını düşünüyorum bende çünkü ilk defa başıma böyle bir durum geldi bu markada.
Yalnız yol kenarı büfeden satın almadım, elektronik malzemelerde titizim ki bilemezsiniz:) Bimeks'ten satın almıştım bir daha pil satın almayacağım Bimeks'ten.

@yolgezer74
Paylaşım için teşekkür ederim.
Orijinal olmadığını düşünüyorum bende çünkü ilk defa başıma böyle bir durum geldi bu markada.
Yalnız yol kenarı büfeden satın almadım, elektronik malzemelerde titizim ki bilemezsiniz:) Bimeks'ten satın almıştım bir daha pil satın almayacağım Bimeks'ten.
bimex ise götürüyorsun kim sattı ulan bu pili bana aktı lan bu makinemin içine etti diyorsunuz size pilin sıfırını veriyorlar az daha çıngar çıkarınca makinenizi ücretsiz bile temizletebilirsiniz:)

durduğun kabahat git diyecem de saat olmuş 3 :)
sabahı bekle.:D
Gittim baktım şimdi fatura diğer evde kalmış, faruraları ayrı ayrı kestirmiştim aksi gibi diğer ürünün faturası burda, pilin faturası diğer evde kaldı sanırım.
Yalnız baktımda 3 ay olmuş, sorun çıkartırlar mı? Faturasıda diğer evde.
Gün içinde sorayım bakalım ne diyecekler.
Sağ olun.

Gittim baktım şimdi fatura diğer evde kalmış, faruraları ayrı ayrı kestirmiştim aksi gibi diğer ürünün faturası burda, pilin faturası diğer evde kaldı sanırım.
Yalnız baktımda 3 ay olmuş, sorun çıkartırlar mı? Faturasıda diğer evde.
Gün içinde sorayım bakalım ne diyecekler.
Sağ olun.
mali da mi ordan aldin?
tum faturalari tooarla gotur. pil bu hemen bitmesi gerekmez ne icinde kullann fare mi

mali da mi ordan aldin?
tum faturalari tooarla gotur. pil bu hemen bitmesi gerekmez ne icinde kullann fare mi

Hocam ben genelde Bimeks'ten alışveriş yapmam, kupon vardı boşa gitmesin diye değerlendirdim.
Evet kablosuz mouse-klavye ve duvar saatleri için kullanıyorum bu pilleri. Allah'tan mousetaki piller fazla akmamış, o resimdeki pil duvar saatinde takılıydı saatin pil yatağı berbat, yeri gelmişken sorayım neyle temizleyim pil yatağını? Kolanyalı mendille silmeyi düşünüyordum, tavsiye varsa iyi olur aslında.:)

Kablosuz klavye ve mouseu Vatan Computer'den satın almıştım, üstünde gelen aynı marka pil 5-6 yıl dayandı, ne aktı ne bir sorun çıkartmıştı çok memnundum.

Bimeks'e gittim, başta faturasız olmaz molmaz dediler dedim kayıtlar vardır tamam dedi pilleri inceledi ben silmiştim akan yerlerini elime bulaşmasın diye, dedi uğraşmayın biz size açılmış pillerden verelim dedi ,tamam dedim aldım kandırdı mı bilmiyorum? Pilleri ölçtüm 1.59-1.60 civarı iyi sanırım, kullanılmamış gibi fenerlere takıp kullanmışlardır ya da pilli ürünleri büyük ihtimalle ama kabul ettim çünkü servise gidecek gelecek bir daha gitmemek adına kabul ettim yanlış mı yaptım bilmiyorum ama bir daha Bİmeks'ten pil satın almam zaten bu pilleride oradan almazdım ama kupon var diye aldım işte:)

Teşekkür ederim ilginize, sağ olun.

Hocam ben genelde Bimeks'ten alışveriş yapmam, kupon vardı boşa gitmesin diye değerlendirdim.
Evet kablosuz mouse-klavye ve duvar saatleri için kullanıyorum bu pilleri. Allah'tan mousetaki piller fazla akmamış, o resimdeki pil duvar saatinde takılıydı saatin pil yatağı berbat, yeri gelmişken sorayım neyle temizleyim pil yatağını? Kolanyalı mendille silmeyi düşünüyordum, tavsiye varsa iyi olur aslında.:)

Kablosuz klavye ve mouseu Vatan Computer'den satın almıştım, üstünde gelen aynı marka pil 5-6 yıl dayandı, ne aktı ne bir sorun çıkartmıştı çok memnundum.

Bimeks'e gittim, başta faturasız olmaz molmaz dediler dedim kayıtlar vardır tamam dedi pilleri inceledi ben silmiştim akan yerlerini elime bulaşmasın diye, dedi uğraşmayın biz size açılmış pillerden verelim dedi ,tamam dedim aldım kandırdı mı bilmiyorum? Pilleri ölçtüm 1.59-1.60 civarı iyi sanırım, kullanılmamış gibi fenerlere takıp kullanmışlardır ya da pilli ürünleri büyük ihtimalle ama kabul ettim çünkü servise gidecek gelecek bir daha gitmemek adına kabul ettim yanlış mı yaptım bilmiyorum ama bir daha Bİmeks'ten pil satın almam zaten bu pilleride oradan almazdım ama kupon var diye aldım işte:)

Teşekkür ederim ilginize, sağ olun.
ben de aksine bimex severim vatandan nefret ederim. adamdan oyun pc si istedim 3.5 milyarlık kasa iteledi. sanki nasa roketlerini sabote edecz:) bimexden 250 tl ye 645 almıştım. bir de corsair ram aynı ramin uydurukdan markası 50 dolardı bimexden 50 tl ye almıştım hem de 1600 mhz:)
size denk gelmiş yani. yoksa bimex hem ucuzdur hem iyisi. ki açılmış pil de verilmez.
sizin hatanız akan pilleri faturası ile götürmemek. komple kullandığını kullanmadığını götürecek ücret iadesi isteyecektiniz. çünkü adam size aynı partiden veriyor pili. o da akar:)
yani siz haklı iken haksız oldunuz.
kolonya iyidir tyemizler. plastik aksamlı kısımlar olmasa tinerden şaşmayın derim ama plastik aksam varsa kolonya iyidir. ancak içeri kaçırmayın. kolonya eritir yolları.
tiner pilastiği kolonya bacakları eritir:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri