Akü'den USB Bağlantısı

Merhaba arkadaşlar, aracıma usb şarj aleti montajlamak istiyorum, piyasada satılan 12v to 5v çeviricilerden kullanmak sağlıklı olurmu akünün + ve - kutuplarından bağlantıyı kaliteli bir kablo ile alsam çeviriciye girsem sorunsuz olarak şarj edebilir miyim? Kafama takılan soru araç çalışırken akü gerilimi 13,5v 'a çıkıyor bu çeviriciye zarar verir mi ve en önemlisi araç çalışırken şarj esnasında aracın alternatörü mü enerji sağlar yoksa halen aküden yemeye devam mı ederim

neden direk aküden almak istiyorsunuz aracınızda ÇAKMAKLIK var ise ora uyumlu şarj aletleri var usb piyasada bol miktarda hem de güvenilir olur çakmaklık tan alınması

Arkadaşında dediği gibi hazır çakmak şarj ları var takın çakmaklığa kullanın.
Gerilim max 14.4 v olur bir zararı olmaz.Araç çalışırken yük alternatördedir.Aküyü ve cümlesini besler.:D

Aracın çakmaklığı küllükle beraber açılıyor ve öndeki boşluğu kapatıyor ben fabrikasyon bir görünüm elde etmek istiyorum o nedenle doğrudan bağlantı yapmak istiyorum

Aracın çakmaklığı küllükle beraber açılıyor ve öndeki boşluğu kapatıyor ben fabrikasyon bir görünüm elde etmek istiyorum o nedenle doğrudan bağlantı yapmak istiyorum

Tamam öyle olsun.Siz yine bir adet çakmak adaptörü alın içini açıp uçlarını çakmaklığın uçlarından alın(+ ve -).İstediğiniz yere yerleştirin.

ozaman çakmaklıga gelen kablolardn ek alıp başka yere montaj yapabilirsiniz

çakmaklıkla uğraşmam şart mı peki, doğrudan almam daha sağlıklı olmaz mı çakmaklığa ek yapmaktansa

Elektrikten anlıyorsanız olur,ama neden fazladan taaa anasının şeyinden kablo çekesiniz ki.
Hem çakmaklık kontakla kapanır güvenli olur.O kabloda aynı yerden geliyor:rolleyes:.Fazla akım çeken
birşey olsa neyse en fazla 2-3 amper çekeceksiniz.

Doğru söylüyorsunuz o şekilde yapıcam , bir sıkıntım da aracın motor şase kablosunda sıkıntı var ve ulaşımı biraz zor, bunun yerine motorun neresinden şase alıp akünün - kutbuna bağlayabilirim,

çakmaklıkla uğraşmam şart mı peki, doğrudan almam daha sağlıklı olmaz mı çakmaklığa ek yapmaktansa

daha iyi olmaz mı diyorsunuz hayır olmaz çünkü araç içinden geldiği için koruma tertibatı var siz direk alırsanız yapacağız işlemler
1. sigorta koymak zorundasınız(telefon ve şarj cihazının güvenli çalışması için).
2. aküden aldınız kabloları araç içine getirmek için bazı bölmelerde işlem yapacaksınız.
3.kablolar diğer sistemlerden zarar gelmemeli.
4. akü kutup başlarından ek alacaksınız.
5.bu işlemler için ekstra zaman,stres,ekipmanlar ve de en önemlisi yorgunluk
ÇAKMAKLIK TAN ALACAK OLURSANIZ:
1.sigorta zaten var bununla uğraşmanıza gerek yok.
2.araç ın çok fazla yerini açılmayacak.
3.kablolar diğer sistemden zarar gelmez.
4.akü kutup başlarında bir oynama olmayacak.
5.bu işlemler için ise ekstra zaman,stres,ekipmanlar ve de en önemlisi yorgunluk gibi şeyler den daha az kullanıp işleminizi yapa bilirsiniz.
ŞİMDİ SİZ HANGİSİ DAHA KOLAY VE GÜVENİLİR OLANI SEÇİP YAPACAKSINIZ DİYE SORUYORUM?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri