acs800 sürücüde rmio kartı değişimi

SELAMSSS

Üye
arkadaşlar acs800 sürücülerde rmio kartı değişiminde sürücü tipini yeni taktığım rmio kartına tanımlıyamıyorum.

16.03 parametresinden 564 giriyorum.
112.7 nolu parametredeki sürücünün tipini değiştiremiyorum.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşırsa sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
eski versiyon RMIO kartlarında 112.6 parametreyi xxnon yapıp poweroff dan sonra 112.6 pararesimetrede sürücü tipine gelip okeylemek yeteyordu. Yeni versiyon RMIO kartlarında 112.6 parametresi bulunmaz.Yapılacak işlem sürücü örneğin ACS800-0070-4 olduğunu farz edelim.Bunun sonundaki -4 (sürücü çalıma gerilimi) ibaresine göre tam olarak çıkartamıyorum ama 112-20 nolu parametre olması gerek (parametre yanında 4-5 gibi menüler görülür) bu paremetreden sürücü tipi belirlenip enter daha sonra poweroff bu kadar.

Genelde RMIO kartların anlog veya digital girişleri arızalanır.Bunun için RMIO kartı değiştirmek yerine option analog ve digital kartlar var.Bunu slot1 veya 2 ye bağlayarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

arkadaşım gerçekten teşekkürler internette bu konu hakkında pek çok yeri gezdim fakat yeterli bilgiye ulaşamamıştım.sayende bu problemi çözmüş oldum.
RMIO kartları arızaları ile çözümleri konusunda ayrıntılı bilgiye sahip isen burada paylaşırsan sevinirim.sonuçta 950tl civarında birkart ve sanırım herkezın bu kartlar ile kaynaklanan arızası mevcuttur.
Option kartlarını araştırdımda 600tl cıvarında oda bizim için pahalı sayılır.RMIO kartının tamiri ile uğraşmak şimdilik benim için daha karlı sanırım.

RMIO kartlarındaki analog input arızalarında hurda amaçlı elimizde bulunan kartların analog input entegreleri (a2)2061aı değiştirerek çözüm buluyorum.

Son düzenleme:
arkadaşım gerçekten teşekkürler internette bu konu hakkında pek çok yeri gezdim fakat yeterli bilgiye ulaşamamıştım.sayende bu problemi çözmüş oldum.
RMIO kartları arızaları ile çözümleri konusunda ayrıntılı bilgiye sahip isen burada paylaşırsan sevinirim.sonuçta 950tl civarında birkart ve sanırım herkezın bu kartlar ile kaynaklanan arızası mevcuttur.
Option kartlarını araştırdımda 600tl cıvarında oda bizim için pahalı sayılır.RMIO kartının tamiri ile uğraşmak şimdilik benim için daha karlı sanırım.

RMIO kartlarındaki analog input arızalarında hurda amaçlı elimizde bulunan kartların analog input entegreleri (a2)2061aı değiştirerek çözüm buluyorum.
Merhabalar , RIOA kartımda haberleşme sorunu var acaba değiştirmemiz gereken entegre hakkında bilginiz varmıdır ,

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri