ACS800 de Parametre Degistirme problemi acil cozum lazim

ferersoy

Üye
Selam Arkadaslar ,

Bizim A/R winchlerden birinde ABB ACS800 driver kullanilmis.
sistem sorunsuz calismakta idi ( gucu 400KW)

ACS800`de diagnostic ve parametre ayari icin bir Operator paneli var. standart . control panel.

Ben bu Operator panelinde geriznirken yanlislikla
PARametre gurubu icinde
16 SYST CTRL INPUT grubu altindaki
10 Int Config User parametresini yanlislikla 0 (sifirdan) 1 (bir) degistirdim.

ne yaptiysam geri bu degeri 0(sifir) yapamadim .
ustune gelip entera basip yukari- asagi ok tuslariyla degismesi lazim iken bu degeri yeniden sifir yapamadim

hangi etki yapacak bilmem. Winchi henuz calistirmadik

Bir ABB Expert varsa Lutfen acil yardim. nasil ben bu parametresi geri sifir yaparim. (default deherine koyarim.)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
syn arakdaşım ilk oncelikle 16 SYST CTRL INPUT grubu altinda 10 Int Config User parametresi bulunmamaktadır ....Int Config User parametresi 95,03 paremetresinde bulunur ufak bir not gönderiyorum...mail adresini verirsen saa türkçe manuelinide göndereyim acs 800 ün....
oku ...

Reduced Run (Düşürülmüş Çalışma) fonksiyonu
Reduced Run fonksiyonu, paralel bağlı sürücülerde bulunur. Reduced Run
fonksiyonu, bir sürücü modülü çalışmadığında sınırlı akımla çalışmaya devam
etmeyi mümkün hale getirir. Modüllerden biri bozulursa çıkarılması gerekir.
Çalışmaya düşürülmüş akımla devam etmek için parametre değişimi yapılması
gerekir (95.03 INT CONFIG USER) Bir sürücü modülünün nasıl çıkarılıp yeniden
takılacağına dair talimatlar için uygun sürücü donanım kılavuzuna bakın)

enter tuşuna basılı tutmayı dene parametre ekranda gidip gelecektir ozaman değiştirirsin

sn EFE ve Apachi tesekkurler ,

Yeni okuyabildim sizin mesajlari ,

Benim problem sadece INP CONG USER degerini yeniden 0 (sifir) yapamamak .
( ilk once 0 (sifir) idi. yanlislikla bir yaptim ve reduced run icin kullanildigini gordum.
Sayin EFE ben bunun ingilizce manuelini indirdim haklisin burda yeri baska ama ben size kitapda grup 16 oldugunu scan edebilir veya Documan numara ve adini verebilirim , benim sikinti sadece paremetreyi yeniden 0 a koymak .

bizim surucu stand alone ve bu deger defaultta idi. (sifir) parametre ustunde iken entera basiyorum mevcut deger 1 donusuyor (1) fakat yukari-asagi tuslariyla 0 (sifira )donmuyor.

APACHI dedigini yapacagim.
tesekkurler

Pardon syn EFE unuttum e mail yazmayi
bizde kitapcik olarak var ve ben internetten indirdim , Turkce ABB ACS800 dokuman icin isteseniz bu adrese gonderebilirsiniz [email protected]
tsekkurler

syn arakdaşım cihazın enerjisni kesip daha sonra start vermeden enerjisi var iken yine denedin mi parametreyi değiştirmeyi

syn arakdşaım 16,01 parametre ne seçili dijatal girişlerden biri seçili ise mesela dı 1 dı2 gibi bu girişide 24 sinyali vermen gerekir start sinyali aynı olanı seç start sinyalin dı1 ise bunuda dı1 yap bir dene bakalım

Sayin Arkadaslar,

Apachi, dedigini yaptim maalesef Enter tusuna basili tutsamda 1 (bir ) ustundeki (1) ama yinede onu yukari asagi tuslariyla degistiremedim.

EFE , bu 400 KW bir cihaz ve S7 400 ile Profibus ustunden kontrol ediliyor.
ve bu A/R winch Recovery winch eger ben bunun enerjisini kessem bagli hatlarda PB communication hatasi alicam, ayrica bunun ne zaman start edilecegi kosullara bagli dolayisiyla enerjisini acip kapatmak secenegi
ni kullanmak istemem.

Benim sikintim cihazi start edememek degil , paralelel calisma istegi, Baska bir sikintida yok cihaz enerji altinda hazir bekleyen bir cihaz,
simdi hata mesajida almiyorum.

sadece ben bu degisiklikten sonra winch start edilse hata alabilme ve cihazi kullanamama ihtimaline karsi bu degeri defaulta almak istiyorum.

ben bu parametreyi yanlislikla 0 dan 1 e gecirdim .
ve 0 a geri alamiyorum .

umarim anladiniz cihaz devreye alinmis ve aylardan beri calisiyor.
Profibus ile haberlesip gorevini yerine getiriyor. bizim dizaynimiz olan birsey yok, DI lar DO lar vs biz konfigure etmedik .

ABB turkiye bilirmi Acaba? yoksa finlanda mi sormaliyim.?

tesekkurler

Sayin EFE bey,

Simdi Elimdeki Abb tarafindan bizim firmaya teslim edilmis
ACS 800 IGBT Supply Control Program 7.x kitapciktan sayfa 43 deki

16 SYSTEM CTR INPUTS altindaki 16.10 INT CONFIG USER parametresi oldugunu bildiririm . bu deger 0 idi ben yanlislikla OP ustunden 1 yaptim simdi geri 0 yapamiyorum . butun sikinti budur .

acaba 16.02 Parameter Lock open degilmidir bunu chek edecegim.

yinede tesekkurler yorumlariniza

Kardeş sürücü tek modülden oluşuyorsa bişey olmaz zaten ha illada default olsun diyorsa alırsın diğer değerleri çakarsın factory reset olur biter. sonrada yükle babam tekrar, eee biraz zaman alacak...
Yada bi enerjiyi kes ver, bus ta hata olur demişsin olmazz. ne alakası var hatayla. zaten yedeklemişler arıza durumları için. madem hata olacak niye yedeklerler mantıklı düşünsene.
hem PCS7 da yazan adam abb nin verdiği değerlere göre sisteme hazır verisi aldıysa enerjiyi kessende pcs7 görmeyecek . buda abb nin uyuzluğu...
ne alakası var diyosan...benim sistemde 11kw ta var 250kw ta 2500kw ta.. hepsi aynı cacık.
böle yazınca abb yi kötülüyo sanma taş gibi maldır, ölüsü yeter.
Sana kolay gelsin...

NOT: genelde abb servisleri devreye alırken ayarlanan parametreleri bilgisayar ortamında verir. bizde öle bi sorun oldumu bakıyom adam ne ayarlamış...!

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri