Sıvı seviye rölesi hakkında yardım

furkan27

Üye
Arkadaşlar şu konu hakkında bilgisi olan var ise yardım eder mi
Sıvı seviye rolesi çıkış vermiyor bende U ile L ucunu kısa devre ettim sistem çalıştı yanılmıyor isen kuyu içindeki elektrotlar çıkış vermiyor bu konu hakkında yardım eder misiniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Büyük ihtimalle kuyu içerisindeki şamandıra dan kaynaklanıyor olabilir. Şamandırayı salla sağ sol vb kontrol et.

Şamandirayi iptal ettim olası bir şey ile karşılaşma durumum nedir

Kuyuda su bittiğinde,motor susuz çalışmaya devam eder !

Son düzenleme:
Şamandirayi iptal ettim olası bir şey ile karşılaşma durumum nedir

Şamandırayı iptal ettim, onun yerine sıvı seviye rölesi bağladım. Yaşadığım problemin olası sebebi ne olabilir ?

Son düzenleme:
Buradakı arkadaşların bilgisini kontrol etmek ıstıyorsun görünen.Cevap çok şıklı.
SSR arızalı, elektrod kablosu arızalı, elektrodlar kireç veya benzerı kımyasal kaplandı, ıletken değil.

Samnandira veya sensor bi amac icin yapilmis mekanik veya elektronik gerecler dir iptal edilmesi takildigi yerdeki amacina ulasmasini engeller budurumda istenmeyen sonuclarla karsilasilmasi kuvettle muhtemeldir sizde iptal ederseniz motorun yanmasina veya su pompasinin susuz kalarak yataj sarmasina veya ter etki olarak depoda takili ise deponun tasmasiyla baglantili olarak su baskinina neden olur

Hassasiyet iki elektrot arasındaki dirence göredir. Eğer iki elektrot arasındaki direnç ayarlanan nokta altına düşmüşse çıkış kontağı konum değiştirir. Bu rölelerde genelde elektrotlar sıkıntı çıkarır. Sn. @zeybek 'in dediği gibi elektrotlar sudaki kir ile tıkandığında direnç değeri yükselir ve siz hassasiyeti ne kadar yükseltseniz dahi iki elektrot arasındaki direnç ayarladığınız seviyenin altına düşmediği için röle çıkış vermeyecektir. Ya elektrotları temizlemeniz, ya da değiştirmeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri