Trifaze Regülatör tavsiye ?

MooonShine

Üye
Arkadaşlar evimde ısı pompası (380Volt) var daha yeni taktırdım günde 3-4 defa otamatik olarak
kendini korumaya alıyor. Nedenini sordum cereyan eksikliğinden kaynaklanıyormuş.
ısı pompası + diger evde bulunan diger cihazların ( çamaşır makinası, bulasık makinası,
ankastre fırın ocak kahve makinası TV vs)rahat çalışması için Trifaze 60 kva regülatör önerdiler
ancak bazen duyuyorum bazı regülatörler tak tuk ses çıkarıyormuş tam güç veremiyormuş vs.

Tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı.
Benim için önemli olan regülatörün kaliteli ve ileriye dönük servisi olması fiyat ikinci plana geliyor.
Datatürk markayı önerenler oldu ama ben yinede size sormakta fayda buluyorum.
Bu arada Antalyada kalıyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
60 kVA regülatörü evde nereye koyacaksınız?

Isı pompası bir fazlı mı üç fazlı mı?

Evinize gelen elektriğin voltajını ölçtürdünüz mü? Eğer gerçekten düşük/yüksekse enerji dağıtım şirketinizle görüştünüz mü?

Saygılar.....

ustalar elektrik şirketi ile görüştüm hiç bir sonuç elde edemedim. Cihazlar bozulmadan emniyete almayı düşünüyorum. Bulaşık makinası çalışırken bazen duruyor ekranında gerilim az diye mesaj veriyor. Yani demek istediğim verimli degil Tedaşla ugraşmaktansa evimi cereyan geldiğinde yüksek akımdan gerilim azalınca sabit tutmasını istiyorum. Benim amacım burada cözüm degil zaten sorumda belirtim hangi marka önerirsiniz diye. Bodrum katta duracak regülatör dışarda degil.
Çözüm regülatör takmada.
ısı pompası 3 Fazda çalışıyor.

Merhaba hocam acdc nin Trifaz Servo Regülatör lerin iyi olduğu söyleniyor. Uzun vadeli kullanmak istiyorum diyorsanız bin liradan daha aşağı almayın derim yoksa piyasada beş yüz liraya da bulabilirsiniz ayrıca 60kVA çok fazla evdekilere ek olarak sadece ısı pompası var demişsiniz evdeki bütün cihazlar çalışsa bile 24kVA (bu kadar bile yok) güç olsun buna ilave ısı pompasini da eklerseniz 3,5 kVA olsun. Size 30kVA hayli hayli yeter. Kolay gelsin

ısı pompası degerlerini ekliyorum.
Böyle belki daha iyi anlaşılır.

isipompasi39.jpg

Eğer fazlar eşit dağıtılmış ise ustanın dediği gibi 30kva yeter ayrıca Çetinkaya kullan bakır sargı ben kullanıyorum fabrika da 3 yıldır servis bile çağırmadım

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri