acil stop

bi uygulama yapmak istiyorum sürekli ilerleyen bi bant sistemim var bu bant istemının arasına ultrasonik sensor koyarak hat koptugunda acil stop vazifesı yapsın sistemi durdursun araya pako şalter koycam sistemi devreye aldığımda sensörü devreye sokmak istiyorum ama aradaki tetiklemeyi geçişi bi türlü ayarlayamadım

-----||------------------|/|----------()
Pako ultr.sensör bant çalış

Yazdığından anladığım bu ama bunu demek istememişsindir herhalde. Açıklar mısın biraz?

anladığıgım kadarıyla sen sisteminde ultrasonic sensöründen alığın bilgi ile çalış-dur diyeceksin, istediğin zaman ise pako ile sensörü devre dışı bırakmak istiyorsun dogru mu anladım?

anlatamdımya:)kusura bakmayın arkadaşlar acelem vardı acıklayıcı yazamadım şimdi biz alüminyum folyoları haddelemek için kullandıgımız bı makına var.bitane acıcı ortada haddeme işlemı yapan motor ve sarıcı motorum var malzemeyı makinaya bağladıktan bir süre sonra malzeme kopuyor oparatörde makinanın başında olmadıgı için sistem acil stop a basana kadar durmuyor.ben de araya bı tane sensör koyup malzeme koptugunda sistemi durdursun istiyorum.acile basılmıs gibi acilin enerjisini kesicek.ama söyle bir sıkıntı var sensör malı görmediği zaman devrede olmucak no yanı sistemde çalişmicak.bende arada bi pako kullanıp malzemeyı bağladıktan sonra sensörü devreye almak istiyorum.sistemde 110v dolaşıyor.

Yapmak istediğin kumanda devresine mi,yoksa plcye sinyal olarakmı?
Plcyi kurcalamadan zaman rölesi ile uyarı verebilirsin.Mesala sensör ürünü görmedi ve zaman saymaya başlar.Zaman rölesinin çıkışına korna çaldırırsın.Hatta zaman rölesinin çıkışından röle çektirirsin.çektirdiğin rölenin nc kontağından diğer stop butonlarına seri bağlarsın.

Arkadasım piyasada acil stop yani emniyet röleleri satılmakta bunlar sisteme gelen sinyal kopukluk ve başka bir değimle gelmediğinde siztemi komple durdurmada yarıyor ve bunu ayrıca resetlemeden makinayı devreye almıyor cihaza start gibi bir acık kontakla rset verebilirsin emniyet rölesi kodu:jokab safety 0£24 dcv 6a 250v pat:9604520-5-509479 sensör olarak ta (selet dcv88/d1pnscr) bu sensör 10/30 vaolt dcv olup kontak ucları siyah ve beyazdır beyaz uca ne verirsen cıkıştan da onu alırsın yani emniyet rölesinde kanal yolları vardır buraya bir siyahın dönüsünu birde beyazın dönüsünü bağlayacaksın folyo yu görmediğinde sensör kontağını acacak ve emniyet rölesi alrm durumuna gececek taki sen folyo yü koyup reset butonuna basana kadar iyi calışmalar....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri