AC800 ÜN AI2 girişine giren analog değeri Ao2sine atamak

zapotek

Üye
merhaba arakadaşlar;

ACS800ün AI2 girişine bir 4-20 mA sinyali giriyor. Ben bu değeri başka yerde de kullanmak için aynı sürücünü AO2sinden almak istiyorum. Bu atama işini nasıl yapabilirim?

teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arakadaşlar;

ACS800ün AI2 girişine bir 4-20 mA sinyali giriyor. Ben bu değeri başka yerde de kullanmak için aynı sürücünü AO2sinden almak istiyorum. Bu atama işini nasıl yapabilirim?

teşekkürler...
Merhaba ACS 800 sürücüye olurmu bilmiyorum ama ACS550 veya ACH550 parametrelerini yazayım;
1507 parametresini AO2 çıkışa AI2 seçmek için 121 yap

1508 ve 1510 parametresi min çıkış değeri yani 4ma
1509 ve 1511 parametresi max çıkış değeri yani 20ma

merhaba;

az önce öğrendim. şöyleymiş:
15.01 PARAM 15.11 yap
15.11 +000.000.00 DEĞERİNİ +001.019.00 YAP.

böylece 1.19 (actual AI2 değeri) AO1 çıkışına atanmış oluyor.

cevap için de teşekkürler...

Birde olaya farklı bir görüş atalım; Şöyle ki AI2'ye zaten 4-20ma değer veriyorsun, aradan bağlantı seri olacak şekilde 2. ve hatta üçüncü cihazları dahi bağlayabilirsin.

Birde olaya farklı bir görüş atalım; Şöyle ki AI2'ye zaten 4-20ma değer veriyorsun, aradan bağlantı seri olacak şekilde 2. ve hatta üçüncü cihazları dahi bağlayabilirsin.
bu dediğin yöntem her akım ölçen cihazda olmaz bazıları akım ölçerken negatifi referans alır. Bu yüzden ancak her iki cihazı deneyerek öğrenebilir.

Olayın negatif pozitif referansla hiçbir alakası yok. Akım okuyan aygıtlar devreye seri bağlanır, gerilim okuyan aygıtlar ise devreye paralel bağlanır, dolayısı ile bahsettiğiniz akım ölçen cihaz ile sürücüdeki 4-20mA benzeri mantıkla çalışır.
bu dediğin yöntem her akım ölçen cihazda olmaz bazıları akım ölçerken negatifi referans alır. Bu yüzden ancak her iki cihazı deneyerek öğrenebilir.

Olayın negatif pozitif referansla hiçbir alakası yok. Akım okuyan aygıtlar devreye seri bağlanır, gerilim okuyan aygıtlar ise devreye paralel bağlanır, dolayısı ile bahsettiğiniz akım ölçen cihaz ile sürücüdeki 4-20mA benzeri mantıkla çalışır.
Ben her akım okuyan cihazda bunu yapamayacağını iddia ediyorum. Saygılarımla.

Merhaba;

ben uygulamamıızda seri bağlamayı da düşündüm. fakat 2 sürücünün transmitterleri besleyen güç kaynakları ayrı olduğu için seri dolaşır mı emin olamadım. bunu deneyebilirm de.
gerçi bahsettiğim yöntemle ben işimi çözdüm. şu an çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri