AC Sürücü ile motor arası kullanılacak kablo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zapotek

Üye
Herkese Merhaba;

AC sürücü ile motor arasında kullanılacak kablo tipi ne olmalı? NYCY olabilir mi? ABB nin manueline göre olmaz gibi duruyor. Siz hangi tip kablo kullanıyorsunuz?

İyi Çalışmalar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
gerek yokk biz normal 3 lü TTR kullanıyoruz...Hatta biz bi ara NYCY kablo kullandık ben problem gözlemledim...dış gövde ile kapasitif etki olayları falan..

İdail olan dışı örgü ile kaplanmış EKRANlı kablo kullanmaktır.Avrupadan gelen makinelerde bu kablo kullanılıyor.Tükler se normal kablo kullanıyorlar.
1.ekranlı kablo kullanımalıdır
2.Motor kablosu ile kumanda kablosu ayrı olarak tesisatı çekilmelidir.

merhaba ben araştırdım Lapp kablonun

2YSLYCK-JB KABLOSU VAR. Bu işe uygun. Linki de aşağıda. Belirttiğiniz gibi standart kablo kullanmak bazen sorun oluşturmayabilir ama sorun oluştuğunda tekrar kablo işiyle uğraşmak istemeyiz.

Lapp Group :: ÖLFLEX® SERVO 2YSLCY-JB

İdail olan dışı örgü ile kaplanmış EKRANlı kablo kullanmaktır.Avrupadan gelen makinelerde bu kablo kullanılıyor.Tükler se normal kablo kullanıyorlar.
1.ekranlı kablo kullanımalıdır
2.Motor kablosu ile kumanda kablosu ayrı olarak tesisatı çekilmelidir.

Dediklerinize aynen katılıyorum...

Invertör-motor arası uzun mesafe ise, dediğiniz gibi ekranlı kablo kullanmak idealdir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri