Ac motor,dc motor,servo motor calisma prensipleri ve bakimlari

as.yıldırım

Usta Üye
Arkadaslar elektrik motorlarinin calisma prensiplerini ve ozelliklerini az cok biliyoruz ama bana detayli bilgiler lazim ozellikle servo motor ve dc motorlar ile ilgili,yani nasil calisir nerelerde tercih edilir bakimlari nasil yapılıyor, bunlar hakkinda pdf yada dokuman varsa paylasabilirmisinz ,megep te falan inceledim ama aradigim bilgiler tam olarak yok

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaslar soru uzerinden gideyim , bi sistemde dc motorlar neden tercih edilir , torku mu daha yuksek verimi mi yoksa baska bi parametre mi , mesela dc motor servo motorlar gibi 1 rpm de bile stabil calisirlar mi , bugune kadar cogunlukla ac ve servo motorlarla calistim ,onlarin tercih edilme sebeplerini az cok biliyorum ama dc motorlara biraz yabanciyim yardimlarinizi bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri