AC Kondansatör Değişiminde Kondansatör Seçimi?

arkadaşlar altenatif akım (ac) kondansatörü değiştirmek istiyorum, değiştiecğim kondansatörün hangi değerlerine önem vermeliyim,örneğin önceki kondasatör 3faz bi kondansatör 10 kvar değerde bunu bilmem yeterlimi yoksa faradları sıcaklık değerleridemi aynı olmalı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar altenatif akım (ac) kondansatörü değiştirmek istiyorum, değiştiecğim kondansatörün hangi değerlerine önem vermeliyim,örneğin önceki kondasatör 3faz bi kondansatör 10 kvar değerde bunu bilmem yeterlimi yoksa faradları sıcaklık değerleridemi aynı olmalı?

Kvar ve gerilim değeri aynı ise sorun olmaz

Kondansatör seçiminde voltajı yüksek tutmaya gayret et yanlış bilmiyorsam 512 v luk kondansatörlerde var kondaşın. Kompanzasyonda yüklerim sabit değildi bazen çok fazla bazende çok az olurdu. Ben kondaş kondansatörlerle Varkon kullandım harika oluyor. Kondansatör gerilim değerini büyük tutarsan patlamalarıda engellemş olursun. Panonun iç sıcaklığı da önemli tabiki kolay gelsin. Harmoniklere dokkak en çok harmonik patlatır.

Sent from my GM 5 Plus d using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri