Abilerim kafam cok karısık karar veremiyorum

Sa arkadaşlar size karar vermekte zorlandıgım bir konu için danısacagım maasım 1650 tl mesailerle 2000 tl oluyor bir izmirde pano firmasında calısıyorum 1.5 sene falan oldu gireli bunun yaklaşık son 6 ayını pano testi yaparak gecirdim.testci oldum.onun dısında ki zamanlarda hem pano hemde devreye almada bulundum %70 il dışı sahalarda bulundum işlerin anahtar teslim olması sebebiyle.Ama artık il dışı dayanılmaz hale geldi şirkete giripte şantiyeye giden 2. Şantiyeyi görmüyor şu an ustabasından sonra şirketin en eski elemanıyım 1.5 sene okulum devam ediyor dersin birine girmezsem mezun olamayacagım girdiğim taktirde haziranda mezunum derse girmek içib haftalık 50 tl yol parasından gidiş geliş aylık 200 tl maasımdan kayıp demek babam arkadasım temizlik görevlisi 1500 tl alıyor sen il dısında sürünüyon o paradan az yüksek alıyon diyor işten cıkmamdan yanalar şimdi bir sürec var uzun süre il dıaında olacakmısım memnun degilim cok sogudum siz olsaydınız bu şartlara katlanırmıydınız.atelyede millet memur gibi panosunu yapacak aksam evşnde olacak ya ben ? Panoların testini ben yaptıgım için sistemi ben tanıdıgımdan bana kitlediklerinş söylüyorlar ben anlıyormusum falan filan kendimi belli ettiğim güne lanet ediyorum bazen yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:
Slm. Bir iş yerinde bir ayın % 70 ini il dışı şantiyelerde geçiriyor ve buna rağmen 350 400 tl fazla mesai ücreti aliyor iseniz iş vereniniz mesailerinizin büyük kısmini çaliyor demektir. Ayrica mesai haricinde hacırah uygulamalari olmalidir. Şunu rahatlikla söyleye bilirimki düzgün bir şirkete harcirah ve mesai olarak 1650 tl maaş ile minimum 2650 lirayi doğrultmaniz gerek. Çünki pano montörü takim arkadasımda sizinle ayni pozisyonda tek farki çaliştığimiz şirket haklarimizi tamami ile ödüyor.
Kaldıki istikrarsız bir firmada nereye kadar devam edebileceksiniz. Ama mezun olana kadar üçune beşine bakma kaybina bakma okulu bitir çünki bu şirketin sana ihtiyaci var ise aldigin izinleri problem etmeyeceklerdir. sen de bunu kullan madi durumun müsaitse.

Güzel abim harcama kendini orada ilerde çok pişman olucaksin kendini kurtarmaya bak..bende şuan çalışıyordum 5 6 aydır hep koreldim girmeden daha çok istekliydim bi türlü kurtulamadı m bugün son verdim kendi yolumu kendim açmam lazimmis

Ustalık ayağa düştü çok yazık.Sen mesleğini yap kar,kış sıcak hemde hep tehlike altında iki kuruş paraya,adam masa başında bir çuval para alır,birde oturduğu koltuğun konforsuzluğundan yakınır.

Gidip patrona sorsan piyasa bole der.elemana sorsan sırtımdan neler kazanıyor bana vermiyor der.Eğer sen işinden bu sorunlara ragmen memnunsan ve tek kendini düşünmeden calisiyorsan gid düzgünce şöle patrona zaten eli muhtacsa daha çok tolerans gösterir ama konuşurken unutmamak gereken bu kervanin bir şekilde yürüyeceği ya senle yada sensiz

Slm. Bir iş yerinde bir ayın % 70 ini il dışı şantiyelerde geçiriyor ve buna rağmen 350 400 tl fazla mesai ücreti aliyor iseniz iş vereniniz mesailerinizin büyük kısmini çaliyor demektir. Ayrica mesai haricinde hacırah uygulamalari olmalidir. Şunu rahatlikla söyleye bilirimki düzgün bir şirkete harcirah ve mesai olarak 1650 tl maaş ile minimum 2650 lirayi doğrultmaniz gerek. Çünki pano montörü takim arkadasımda sizinle ayni pozisyonda tek farki çaliştığimiz şirket haklarimizi tamami ile ödüyor.
Kaldıki istikrarsız bir firmada nereye kadar devam edebileceksiniz. Ama mezun olana kadar üçune beşine bakma kaybina bakma okulu bitir çünki bu şirketin sana ihtiyaci var ise aldigin izinleri problem etmeyeceklerdir. sen de bunu kullan madi durumun müsaitse.
Harcirah falan yok abi mesaimiz neyse onu alıyoruz sadece ama bu kervan böyle yürümez

A
Gidip patrona sorsan piyasa bole der.elemana sorsan sırtımdan neler kazanıyor bana vermiyor der.Eğer sen işinden bu sorunlara ragmen memnunsan ve tek kendini düşünmeden calisiyorsan gid düzgünce şöle patrona zaten eli muhtacsa daha çok tolerans gösterir ama konuşurken unutmamak gereken bu kervanin bir şekilde yürüyeceği ya senle yada sensiz
Aynen abi bi arkadas sormus ban niye zam yok diye oda piyasa şartları kötü demiş

Ustalık ayağa düştü çok yazık.Sen mesleğini yap kar,kış sıcak hemde hep tehlike altında iki kuruş paraya,adam masa başında bir çuval para alır,birde oturduğu koltuğun konforsuzluğundan yakınır.
Anlayamadım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bu hafta iki firma iş başı yapmamı bekliyor. biri projeden pano yapmam için diğeri otomasyonda kendini kanıtlamış bir firma ve yazılım ve yabancı dil konularında destekleri olacağını söyleyen bir firma.iki firma arasında kararsızım.otomasyon firması 3 ay asgari ücret vercek diğeri net 1700 mesailerle 2000 den fazla.sizce tercihim hangisi olmalı?3 ay sonra ne olacağı hakkında bişey söylemediler.konu hakkında yorumda bulunursanız sevinirim.

Ben olsam 2. şıkkı seçerim. Hem maaş verecek hemde kendini geliştirmen için destek... Riske etmeye değer bence. sözlerinde dururlarsa O işin sonunda sağlam bir otomasyoncu olursun.

Piyasada elini sallasan otomasyoncuya denk gelecek nerdeyse, ingilizce olayı ise tam bir muamma bu işlerde.Sanki Londrada seminer vereceksin ! hepi topu 200-300 teknik terim
Al eline şu şalt malzemeyi bu şemaya göre montaj yap sistemi devreye al desen çoğu trene bakar moda girer.
Neyse sen sevdiğin işin yap...

özel sektorde çalışmak için kendı gobeğını kendın kesmen lazım patron senın kara kaşina kara gözune bakmaz imkan olanak buldukça kullanır ilk işime girerken çok isabetlı karar vermıştım 30 yıl oldu bir firmada işe başladım maaş hiç konuşmadım ilk işim şehirdişi iki yardımcı eleman verdıler gittim işi kisa zamanda bitirdım mudur baktıkı işler kısa zamanda bıtıyor ikinci işe gonderdı onuda bıtırdım geldım maaş almadan fabrıkada aynı seviyede olduğumuz arkadaşlarla aramda o zamanın parası 30 tl arkadaşlar alıyordu allah var bende o maaşa razıydım ama oyle olmadı maaşımı aldım 50 tl ses çıkarmadım işe kendı işim gıbı sarıldım karşılığınıda gordum 30 tl verseydı gider mudurun karşısına dıkılebılırdım haklı olduğumu kanıtladıktan sonra ama neden yazdım bu forumda ilk işe gırışte maaş pazarlığı yapanları goruyorum bence yanlış yapıyorlar patron seni işe alırken alnında kalifiye eleman veya iş becerısı olduğun yazmıyorkı önce kendını ispatlıyacaksın ondan sonra masaya ıster yumruğunu vur ister masayı dağıt haklıysan kimse hakkını yıyemez

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri