ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

ABB ACS355 sürücü ile panasonic plc haberleştirmek mümkünmüdür. Bilgisi olan varmı ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
enginozturk11, haberleştirmen mümkün ancak hangi haberleşmeyi kullanacaksın? Profibus mı, modbus RTU mu? Kullanacağın yöntemi belirlediysen önce plc tarafında haberleşme bloklarını oluşturup, adreslerini belirleyip sonrasında sürücünün parametrelerini ayarlayarak yapabilrirsin.

arkadaşlar merhaba,
özel bir şirkette pano tasarımında çalışıyorum. elimizde abb acs800 sürücü ve motorumuz var motordaki pt100 ü sürücüde hangi bölüme nasıl bağlamalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

arkadaşlar merhaba,
özel bir şirkette pano tasarımında çalışıyorum. elimizde abb acs800 sürücü ve motorumuz var motordaki pt100 ü sürücüde hangi bölüme nasıl bağlamalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim
Dokümanın 71 ve 74 sayfalarında bağlantı anlatılmaktadır.

Ekli dosyalar

• ACS 800 Turkce manual.pdf
    4.2 MB · Görüntüleme: 36
merhabalar
acs850 sürücü aldım bunu modbus uzerınden deltaplc ıle haberleştırmek ıstıyorum.surucunun modbus ayarları hangı parametrede nasıl yapılıyor.
haberleşmede gormek ıstedıgım motorun devri ve akımı,degıstırmek ıstedıgımde hızı.yon bılgısını ılerı gerı olarak kablo ıle yapmak ıstıyorum.acaba ayarlamam parametreler hangınler ve ne yazacagız. tesekkurler.

merhabalar
acs850 sürücü aldım bunu modbus uzerınden deltaplc ıle haberleştırmek ıstıyorum.surucunun modbus ayarları hangı parametrede nasıl yapılıyor.
haberleşmede gormek ıstedıgım motorun devri ve akımı,degıstırmek ıstedıgımde hızı.yon bılgısını ılerı gerı olarak kablo ıle yapmak ıstıyorum.acaba ayarlamam parametreler hangınler ve ne yazacagız. tesekkurler.

252-345-346 ve 352 sayfalarında anlatılmaktadır.

Ekli dosyalar

• ACS 850 MANUEL.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 12
Sagol dostum
Birde sunu sorsam kablo ile kontrol etsem yani ileri geri butonlariyla hizini pitansiyemetreyle ayarlasam,motor ayarlanan devire ulasti cikisi,hata verdiginde harici resetle resetlesem ,hangi parametlereri ayarlanam gerekiyor acaba ve kablolari hangi girislere baglamalariyim.
Belki kizacaksiniz ama siemense deltaya oranla cok karisik geldi bu birde teccube olmayinca olmuyor

Hal arkadaş bu konuda fazla yarımcı olamayacağım. ABB bilen forumdaki arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

acs 850 de modbus adreslerını tam olarak gorebıldıgımız dokuman varmı

mesela akım bılgısı,devir,hızını ayarlama,ılerı ve gerı yon verme,

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri