ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

400 volt

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motor baglı iken dc barayı ölçümlemenizde yarar olabilir.

sarj diodu (enerjyi ilk aldıgında ceken kontaktör var ise tabi şarj seri direnc kapasitör sarj kontaktör 3 faz giriş aktif) ve baglı kontaktörleri kontrol etmenizde de yarar var.

Merhaba,

Şöyle bir problemim var: 3 fazlı ABB ACS 550- 7,5kw sürücü ile önemli bir bant motoru sürüyorum. Şebekede voltaj 300 ms - 500 milisaniye boyunca 150 ile 70volt (faz-notr) seviyesine düşebiliyor. Sürücü DC bus voltage low hatası vererek duruyor.

Hata resetlemeyi otomatik olarak yaptırabiliyoruz. Fakat çözüm olmadı. Otomatik restart diye bir fonksiyon yok veya ben bulamadım. İlla ellen startlanması gerekiyor.

1) DC bus voltajı düşse dahi sürücü motoru stop ettirmesin, motor yavaşlayabilir, yarım saniye sonra Şebeke düzeldiğinde sürücü motoru set edilen eski frekansına yükselterek çalışmasına devam etsin. Bunu istiyorum. Bir çözümü var mıdır?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Not: İnternetten yaptığım araştırmada "Riding Through" , " flying start mode" gibi ayarlar var buna getir diyen var. Veya girişe Line Reactor tak diyen var. Hangisi işe yarar? Tüm fikirlere açığım.

cihazın manueline bakın. dc bus voltage low hatasını daha aşağıya cekebiliyormusunuz.

cihazın manueline bakın. dc bus voltage low hatasını daha aşağıya cekebiliyormusunuz.

Çok teşekkür ederim Sn. Toyer

Şöyle bir açıklama var el kitabında:

2006
UNDERVOLT CTRL
Sets the DC undervoltage controller on or off. When on:
• If the DC bus voltage drops due to loss of input power, the undervoltage controller decreases the motor speed in
order to keep the DC bus voltage above the lower limit.
• When the motor speed decreases, the inertia of the load causes regeneration back into the drive, keeping the DC
bus charged and preventing an undervoltage trip.
• The DC undervoltage controller increases power loss ride-through on systems with a high inertia, such as a
centrifuge or a fan.
0 = DISABLE – Disables controller.
1 = ENABLE(TIME) – Enables controller with 500 ms time limit for operation.
2 = ENABLE – Enables controller without maximum time limit for operation

bir başka paremetre daha olabilir oda kaç ms sonra hataya geçecegi gibi. onuda artırabilirsiniz.

bir başka paremetre daha olabilir oda kaç ms sonra hataya geçecegi gibi. onuda artırabilirsiniz.

3103 DELAY TIME
Sets the delay time between a fault detection and attempted drive restart.
• If DELAY TIME = zero, the drive resets immediately.

3106 AR UNDERVOLTAGE
Sets the automatic reset for the undervoltage function on or off.
0 = DISABLE – Disables automatic reset.
1 = ENABLE – Enables automatic reset.
• Automatically resets the fault (DC UNDERVOLT) after the delay set by 3103 DELAY TIME, and the drive resumesnormal operation.

3106 nolu parametreyi 1=Enable yapıp otomatik reset fonksiyonunu devreye sokucam
3103 bekleme zamanını da ZERO sıfır yaparsam anında resetleme olacak sanırım.

Fakat düşük enerjinin 500 milisaniye boyunca geldiğini düşünürsek, kaç kez undervoltage hatası gelecek? Bir kez gelirse sorun değil resetleyecek ya 10 kez hata gelirse napcaz? Sürücünün voltaj seviyesini kontrol etme sıklığı nedir acaba?

demeye çalıştıgım şu. Cihaz dc low görünce hemen hata vermez. belli bir süre bekler. Bu bekleme süresi set edilebiliyor mu?

0 = DISABLE – Disables controller.
1 = ENABLE(TIME) – Enables controller with 500 ms time limit for operation.
2 = ENABLE – Enables controller without maximum time limit for operation

2 yi secerseniz. dc bus voltage low bile olsa sürücü motor hızını düşürüp dc barayı yükseltmeye calışacak. SÜre sınırı olmadan.

1 i secerseniz ise yine aynı işi yapmaya çalışacak ancak 500 ms sonra hala durum düzelmez ise hata verecek.

bunlar hariç dc bara low hatası kaç volta set edilmiş onu bulun varsa tabi. ve bunu biraz daha aşağıya çekin.

atıyorum 500 volt a setli ise 400 volta set edin gibi.

demeye çalıştıgım şu. Cihaz dc low görünce hemen hata vermez. belli bir süre bekler. Bu bekleme süresi set edilebiliyor mu?
Türkçesini de buldum:
DELAY TIME
Hatanın tespiti ve sürücünün yeniden start denemesi arasındaki gecikme süresini ayarlar.
• Eğer DELAY TIME= sıfır ise, sürücü hemen resetlenir.

Ben de hemen resetlemesini istediğim için bekleme zamanını SIFIR yapacağım sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri