Abb fh 204 toprak kaçak akım rölesi

acemi42

Üye
Arkadaşlar hayırlı günler ; Okulda görev yapıyorum şöyle bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim ; 40 A Im : 0,03 Amper ABB FH 204 AC toprak Kaçak akım rölemiz var kantin ihtiyacı için c tipi 1x16 a sigortamız var.bazı cihazları takınca bir süre sonra Toprak kaçak akım rölesi atıyor.yardım ederseniz sevinirim iyi mesailer

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bana göre birinci olasılık takmış olduğun cihazlarda kısmi miktarda kaçak var toplam kaçak akımı büyüdüğü için bir süre sonra atma ihtimali olabilir.ikinci olasılık ise cihazlardan 1 tanesi devreye girince gövdeye kaçak veriyordur.üçüncü olasılık ise kaçak akım rölen bozuk olabilir.

Bana göre birinci olasılık takmış olduğun cihazlarda kısmi miktarda kaçak var toplam kaçak akımı büyüdüğü için bir süre sonra atma ihtimali olabilir.ikinci olasılık ise cihazlardan 1 tanesi devreye girince gövdeye kaçak veriyordur.üçüncü olasılık ise kaçak akım rölen bozuk olabilir.

Eğer birinci olasılık takmış olduğun cihazlarda kısmi miktarda kaçak var toplam kaçak akımı büyüdüğü için bir süre sonra atma ihtimalinde sorunu nasıl çözebilirim.teşekkürler saygılar

Prizlerde başka cihazlarda deneyin.Nötr ve toprak ters bağlanmış olabilir.

Arkadaşlar hayırlı günler ; Okulda görev yapıyorum şöyle bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim ; 40 A Im : 0,03 Amper ABB FH 204 AC toprak Kaçak akım rölemiz var kantin ihtiyacı için c tipi 1x16 a sigortamız var.bazı cihazları takınca bir süre sonra Toprak kaçak akım rölesi atıyor.yardım ederseniz sevinirim iyi mesailer

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri