Abb dcs (ac800m)

Bildiğimiz Siemens S7-300 lerden daha kompleks, birçok PLC yi rafa kaldıracak bir teknoloji ABB nin ürettiği AC800m
programcıya ve kullanıcaıya çok fazla kolaylık sağlıyor. döküman ingilizce devamınıda getirmeyi düşünüyorum..

Ekli dosyalar

• ABB_1.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 21
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Slm

hocam elinde abb ps501 control builder ac 500 progrmi İle ld yazilmis ornek program varmidir.

Şİmdİden teŞekÜr ederİm.

not:acİl

Abi sen bunu kullandın mıki siemensden kompleks diyosun, ben kullanıyorum ve bence işkembe-i kübradan atmışın , yanına yaklaşamaz simatic in...
Evet karmaşa ve zorluk yöününden kompleks olabilir :))

ewet halen kullanıyorum ve s7 den daha hızlı programlanıyor,aynı zamanda daha rahat.
s7 de 50 bin tane prosedür var bunda çoğuna gerek yok. tabii s7 nin çok avantajlı yönleri var ama genelleme yaparsak abb ac 800m bence süper...
sizin görüşünüze saygılıyım ama işkembei kübra pek yakışmamış.. konuyu açtığıma pişman oldum.. (38 plaka ise hemşeriyiz)

ahmetnoktacom, abb nin bu dcs i türkiyede sayılı yerde var, kullanıyorsan biliyorsundur. Mesela yeni bir input-output eklerdiğinde, check yaptığında ne renkte uyarı veriyor sana????
Siemenste input mu ekliycen, bağla geç, ama abb nin bu dcs inde böyle kolay değil. Birde daha hızlı demişsin, ne kadar hızlı, rakam verebilirmisin?
Siemenste hangi prosedürler var, bunda yok, onları da söyleyebilirmisin?
İşkembe-i kübradan atmak deyimi için özür dilerim alındıysan, kafadan atmak daha kaba bir deyim, ama yine de hiç kullanmış kabul et, pardon....

arkadaşım bende dcs kullanıyorum ge enerjinin çok hızlı çok pratik şimdi plc sim ile dcs vdpu arasında haberleşme kurmaya çalışıyorum isteyen varsa demo gönderirim

demo softwear kurduktan sonra açılmıyor şifre istiyor demo olmasına rağmen bilen varmı?

ahmetnoktacom, abb nin bu dcs i türkiyede sayılı yerde var, kullanıyorsan biliyorsundur. Mesela yeni bir input-output eklerdiğinde, check yaptığında ne renkte uyarı veriyor sana????
Siemenste input mu ekliycen, bağla geç, ama abb nin bu dcs inde böyle kolay değil. Birde daha hızlı demişsin, ne kadar hızlı, rakam verebilirmisin?
Siemenste hangi prosedürler var, bunda yok, onları da söyleyebilirmisin?
İşkembe-i kübradan atmak deyimi için özür dilerim alındıysan, kafadan atmak daha kaba bir deyim, ama yine de hiç kullanmış kabul et, pardon....

Her ikiside farklı yapıya hitap ediyor. 800xA ve Freelance Ağır sanayi için tasarlanmıştır, s7-400 / s7-1500 serileri gibi.

Fonksiyonellik olarak Siemens 1 adım önde ama arıza takibi ve programlama kolaylığı için ABB'yi tek geçerim...Siemens'in Lojik editörleri iğrenç ötesi :(

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri