abb acs 101 invertör

merhaba arkadaşlar elimde abb marka acs 101 - 2k1-1 1.1kw lık bir invertör var. bağlantısını ve programlamasını bilmiyorum (kontrol paneli) bilgisi olan veya elinde türkçe dökümanı olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
türkçe malesef yok sayın murat kilikli ama bağlantıda yardımcı olmaya çalışalım
datasheet
3 faz beslemesi var bağlanacakmotor yıldız bağlanacak..

nasıl biruygulama yapmak istiyorsunuz..

türkçe malesef yok sayın murat kilikli ama bağlantıda yardımcı olmaya çalışalım
datasheet
3 faz beslemesi var bağlanacakmotor yıldız bağlanacak..

nasıl biruygulama yapmak istiyorsunuz..

merhaba motor bağlantısında sorun yok. çalıştırıyorum. fakat potansiyometre ile kontrol edemiyorum. yani panelden değilde potansiyometre ile kontrol etmek istiyorum fakat pot u görmüyor. 2-3-4 nolu uçlara bağladım potu.

1 den 15 e kadar bağlantı ucu var. orayla ilgili problemim var. çözemedim.

SCR topraklama klemensi. Ekranlı kablo kullanıyorsanız ekranı oraya bağlayacaksınız. Sayfa 12'de resim var.

scr ekranlı kablonun dışındaki örgü şeklinde topraklamadır.potansiyometrenin invertör ile bağlantısı arasındaki kullandığınız kablo 3 uçlu dışıda dediğim gibi örgü şeklinde bir koruyucusu varsa onu direkt topraklayacaksınız..1-15 konnektörlere gelirsek
-1.pot kablosunun ekranı topraklamaya..
-2,3,4 ise 1 ile 10 k ohm arasında bir potansiyometre 3.konnektör potun orta ucuna diğerleri yer değiştirebilir..
-6 ve 7 dijital olarakkullanılabilir.
-8 inverterin dijital girişleri aktif etmek için kullanacağı 12v luk gerilim
-9 dijital dijital girişlere uygulanacak ortakuç
-10 dijital giriş 1 start olarak kullanılabilir.(ikifarklı start konumuna programlanabiliyor.)
-11 dijital giriş 2 motoru geridöndürme yada durdurmak için programlanabiliyor.(parametrelerden)
-12 dijitalgiriş 3 jogmodu yada motoru geridöndürecekşekilde ayarlanabiliyor.
-13,14,15 arıza bildirimiiçin röle çıkışı..
analog girişi kullanmakiçin parametrelerden analog girişi dışarıdan alıcamdiye ayarlamalısın..varsayılan değer pot içindir.
dijital girişler 405 dI konfigürasyonlarından ayarlanıyor.
potansiyometrenizi önce direnç kademesinde kontrol ediniz,sonra bağlayarak gerilim kademesinde kontrol ediniz.ama dediğim gibi üzerindeki pot aktiftir parametrelerden önce onu ayarlamalısınız.

Son düzenleme:
scr ekranlı kablonun dışındaki örgü şeklinde topraklamadır.potansiyometrenin invertör ile bağlantısı arasındaki kullandığınız kablo 3 uçlu dışıda dediğim gibi örgü şeklinde bir koruyucusu varsa onu direkt topraklayacaksınız..1-15 konnektörlere gelirsek
-1.pot kablosunun ekranı topraklamaya..
-2,3,4 ise 1 ile 10 k ohm arasında bir potansiyometre 3.konnektör potun orta ucuna diğerleri yer değiştirebilir..
-6 ve 7 dijital olarakkullanılabilir.
-8 inverterin dijital girişleri aktif etmek için kullanacağı 12v luk gerilim
-9 dijital dijital girişlere uygulanacak ortakuç
-10 dijital giriş 1 start olarak kullanılabilir.(ikifarklı start konumuna programlanabiliyor.)
-11 dijital giriş 2 motoru geridöndürme yada durdurmak için programlanabiliyor.(parametrelerden)
-12 dijitalgiriş 3 jogmodu yada motoru geridöndürecekşekilde ayarlanabiliyor.
-13,14,15 arıza bildirimiiçin röle çıkışı..
analog girişi kullanmakiçin parametrelerden analog girişi dışarıdan alıcamdiye ayarlamalısın..varsayılan değer pot içindir.
dijital girişler 405 dI konfigürasyonlarından ayarlanıyor.
potansiyometrenizi önce direnç kademesinde kontrol ediniz,sonra bağlayarak gerilim kademesinde kontrol ediniz.ama dediğim gibi üzerindeki pot aktiftir parametrelerden önce onu ayarlamalısınız.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim. peki analog girişi dışarıdan nasıl alacağım? hangi parametreler bunlar?

501 nolu parametreyi 1 yapmalısın..fakat ben bu cihazı hiç beğenmedim biz moeller kullanıyoruz o kadar çok parametresi var ve o kadar anlaşılırki birşey diyemiyorum fiyatıda gayet iyi..

501 nolu parametreyi 1 yapmalısın..fakat ben bu cihazı hiç beğenmedim biz moeller kullanıyoruz o kadar çok parametresi var ve o kadar anlaşılırki birşey diyemiyorum fiyatıda gayet iyi..

son bir sorunum daha var. 7-10 girişlerine bir start butonu bağladım. starta basınca ve potla ayarlayına motor istdiğim devirde dönüyor.ama elimi starttan çektiğimde normal olarak devir düşüyür ve sıfıra geliyor. buraya kadar sorun yok. fakat devir sıfır oluna motor invertörden yüksek akım çekiyor haliyle. bunu nasıl engelleyebilirim? teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri