ABB İNERTER AYAR

ONCELİKLE HERKESE KOLAY GELSİN

benım bir tane 11kw luk motorum var onu abb ınverter ıle surmek ıstıyorum ancak bazı ayarlar yapmak gerektigini bılıyorum bırıncısı şunu sormak ıstiyorum bizim motorlarda surme işlemi yacagımız zaman motor min ve max hz leri oluyor yanı bır motor mesala 10hz ile surdugumuz zaman motor kısa bır sure ıcınde yanacagından dolayı bız motorlarda mın kac hz de çalıstırmamız lazım hadı max motor etiketınden anlıyoruz ama min nasıl buluyoruz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
buda motor etiket

Ekli dosyalar

• 20150615_223149.jpg
    20150615_223149.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 24
10 Hz de motor neden yansın ki ?

Sadece çok küçük devirlerde uzun süreli yük altında çalışmada motorun soğutması yetersiz kalacağından harici fan kullanmanız gerekecektir.

EVET AMA ŞUNU DEMEK İSTİYORUM BİZİM HARİCİ BİR FAN FILAN KULLANMADAN BIR FREKANS İNVERTER İÇİN EKSTRE BİR FAN KULLANMADAN MİN KAÇ HZ İLE ÇALISTIGINDA HERHANGİ BİR SIKINTI OLMAZ

Motora bağlı mekanizmada aşırı yük olmaz ise 5hz veya altında dahi çalışabilirsin. Eğer sürücün destekliyorsa vektör modunda çalıştırmanı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri