açıkta hortum var.

ali samsa

Üye
S.a arkadaşlar 2. el bi çamaşır makinem var bu alt taraftaki gider hortumunun çıktığı yerde birde siyah hortum var ve açıkta duruyor iyice baktım bi yere bağlanmıyor çalıştırınca deterjanla beraber boşaltıyor talimatlarıda okudum bununla ilgili birşey göremedim yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar kalırım

j3a8JW.jpg

Merhaba.Bahsettiğiniz bu siyah hortum resimdeki gibi filtrenin yanında çekince çıkıp uzayan (resimdeki çekim için biraz çekilmiştir),yerine girerken kısalan siyah,ince bir hortumsa kazan tahliye hortumudur.Kazanın (tamburun) mevcut su seviyesinden bu hortumun konumlandığı seviye daha aşağıda kaldığından ucunda hiç tapa bulunmadan yere çok yakınsa sızıntıyla kazandaki suyu kaçırır.Baş tarafına mutlaka orijinal bir tapa (resimdeki gibi) koyup kapatmanız lazımdır.Kolay gelsin..

aynen o arkadaşlar peki bu tıpayı nereden bulacam bide ne diye isteyecem sadece tıpa desem bunumu verirler
Bağladım iyice ağız kısmınıda meralle iyice bağladım ama tıpa maalesef yok şimdilik idare eder sanırım değilmi

Merhaba.Çamaşır makinenizin markasını da tam içine alan (Dükkanın camında veya tabelasında yazan) çamaşır makinesi yedek parçacılarına, cepten bu resmiyle giderek (Elinizde hiç bir numune,bir örnek yok çünkü) onlara bunu bir sorabilirsiniz.Hortumla birlikte takım şeklinde de satabilirler veya ayrı olarak da satabilirler.Onu çamaşır makinesi yedek parçacılarından satın alabilirsiniz.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri