9 volt ile çalışan amfi

Konu baya bi önce açılmış ama ben yinede yazayım.yaklaşık fiyatı 40 tl olan zvd adlı müzik çalarlar var.telefon piliyle (3.7v) çalışıyor ve o pille bile yeteri kadar iyi bir ses çıkışı var.orjinalinde usb den ve mmc karttan müzik çalabiliyor.fakat birazcık elektronik bilgin varsa içini söküp kolaylıkla bağlantılarını değiştirip bir anfi elde edebilirsin (ses girişi zaten usb kablosu gibi mevcut bir bağlantı olarak geliyor sana sadece kesmek ve kendi kablonu bağlamak düşüyor ses çıkışınıda içindeki hoparlörden kesip kendi istediğin bir şeye bağlayabilirsin).Eğer telefon sesi kadar olsa yeter diyorsan kaç katı ses elde edebilceğini görmek hoş olacaktır sadece telefon piliyle.umarım geçte olsa işine yarayacak bir bilgi olmuştur.

arkadaşlar böyle cok anfilerle uğraşmayın cep anfisi veye kulalık anfileri satılıyor gidin ondan alın daha ben öyle yaptım 1 tane kalem pil ile besleniyor

9v ile pnp veya npn transistörleriyle yapılabilir. eger ihtiyacın varsa 1 tane tasarlayıp koyabilirim.

9v ile pnp veya npn transistörleriyle yapılabilir. eger hala ihtiyacın varsa 1 tane tasarlayıp koyabilirim.

selamın aleyküm rf alıcı verici yapmak istiyorum tek taraflı ses ileticek elimde arx34 ve atx 34 var ama bunların dijital olarak çalıştıklarını biliyorum. elimde birde alıcı ve verici ye bağlanacak devreler mevcut ancak bu devreler analog. arkadaşlar bana eğer bu alıcı vericiye ait bir devre varsa onu gönderirseniz sevinirim.eğer yoksa dac ve acd dönüştürücüyü nasıl yapabilirim

TDA 2822M kullanabilirsin

bu pdf görünümünde basit bir şeması mevcut veya daha iyi bir şekilde istersen

67A8705AF96047E1BFA445DB45216342.jpg
buradaki gibi yapabilirsin...

Buradaki kenin yap siteside sana yardımcı olacaktır basit mantıkları var ..

takıldığın bir yer olursa bana mesaj atabilirsin yardımcı olurum ..

kolay gelsin

bazı entegreler 5 volt ile de çalışır sen 8 yada 9 volt versende çalışırlar hatta 12 ye kadar da çıkarabilirsin kullandığın anfi entegresinde data sheet dosyasına bak hangi voltaj aralığında çalıştığını görürsün :=) tabi transistörlerle istersen 1.5 voltluk da anfi yapabilirsin :D hayal gücünü kullan biraz :D
herşeyi hazır devre şeması olarak düşünme kendin tasarlamaya çalış:d

tda7052 entegresiyle 1 wattlık amfi yapabilirsin veya tda2003 ile 10wattlık bi amfi yapabilirsin

hort:)
bu konu yani telefondan nasil cayir cayir ses ciktigini merak eden arkadaslarim class d denilen bir amfi turu var.
bu telefonlarda bu amfiler olur. genelde de pam8002 turevi maks 5 volt beslemeli olurlar. frekans karakteristigi olarak insan sesi icin tasarlanmislar. cok derin bass ve cirlak tiz alamazsiniz ki telefon buzzerleri zorlanmasin diye cikislarina kondandator, bobin koyulur.
cok kalite beklemeyin ses olsun da ne olsun mantigi bulunur bu arkadaslarda.

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri