8051 Mikroişlemciler Türkçe Ders Notu

8051 ile 8055 arasındaki fark nedir programlama değişiyor mu ?

Dostum 8055 microişlemciye rastlamadım hiçbir yerde. Ama 8255'i kastediyorsan 8255 mikroişlemci değil, programlanabilir peripheral interface. 8255A Datasheet pdf - PROGRAMMABLE PERIPHERAL INTERFACE - Intel Buradan bilgilerini indirebilirsin.

güzel döküman

ama 80 55 ben de duymadm :S

Moderatör tarafında düzenlendi:
acaba 8051 ile ilgili daha fazla ders notunuz var mı ? yazılım ağırlıklı istemiyorum ama .

arkadaşlar banada 8051 c ve assembly ile programlama notları lazım bu dersten kaldım bidaha kalma istemiyom elinizde güzel notlar varsa paylaşmanızı isteyecektim,şimdiden herkese teşekkürler.

şey arkadaşlar öyle 8051 in iç yapısından çok tımer,adc,kesme,giriş,çıkış,pwm gibi ayarları yapma konuları anlatan döküman olcak bizde sınav bilgisayar başında ,yani en ufak bir eksiklikte çalışmıyo biliyosunuz,selamlar herkese tekrar soğolun,paylaşımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

faydalı bir kitaba benziyor,baya geniş bahsedilmiş.emeğin ve paylaşımın için teşekkürler..

yattara kardeş verdiğin notlar için teşekkürler çok işime yaradı gerçekten

Nota ihtiyacı olan arkadaş var ise örnek devreler ile birlikte paylaşabilirim.

arkadaşlar bir ödevim var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
soru:8x8 matris display kullanarak adınızın ve soyadınızın baş harflerini sürekli yukarıya doğru kaydırmak için gerekli olan 8051 programını yazınız. Gerekli gecikmenin GECIKME adında hazır bir alt programdan alındığını kabul ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri